Pomoc za odabir skutera

Pomoc za odabir skutera

Član
Pozdrav, namjeravam da uzmen skuter do 50cubika, koristenje na relaciji poso -kuca mozda malo oko mahale ;) . Potrebna mi je vasa pomoc za odabir skutera, sta da uzmem posto sam lajik sve informacije su mi korisne od marke, vrste motora, kvarova i ostalo. Hvala svima na pomoci i informacijama :)
 
Član
Moze za te potrebe i kinez, imas Keeway dosta su kvalitetni u odnosu na druge kineze a modela imas dosta velicina tako da izaberes koji ti pase. Ako hoces kvalitetnije onda Yamaha, Gilera, Piaggio...
 
evo dacu ti i ja svoje iskustvo
imao skuter marke SPRINT ..49 kubika (prenos preko remena- sto je bolje)
skinuo mu blokadu i ide 80-90 km/h (potrosnja cca 3l)
koliko sam ja upoznat masina je pezoova (al nisam siguran)
uglavnom kupio ga sa predjenih 1000 kilometara i presao za 3 godine 20 000 km, bez ikakvog kvara! (samo svjecica zamjenjena i sipano kvalitetno ulje dvotaktol (crveni)!
skuter poprilicno jake karoserije , sirokih tockova, dobrim izgledom..
jednom sam pao sa 70 km/h i prezivio je samo sa ogrebotinama- nista nije puklo (osim retrovizora) ona kineska bi se raspala sva :)
znaci i dan i noc smo ga "jahali" :D ko god je stigo i nikad nije imo problema ikakvih
na kraju su mi ga ukrali :D
cijena novog sada je oko 2800 KM
a polovnih ima sigurno do 1000
opet ovo je moje iskustvo kad je u pitanju ovaj model (evo slika)
 

Prilozi

  • sprint.jpg
    sprint.jpg
    15,8 KB · Pregleda: 15
Član
Ako budem uzimao polovan a to je izgleda naj vjerovatnije na sta da obratim paznju ?. Hvala na dosadasnim uputama i pomoci kolegama.;)
 
Član

To su ta vremena :D

Ma gledaj Talijane,koji god izabereš nećeš pogriješit,a gledam dosta su pale cijene.

Aprilia SR,Gilera Runner,Piaggio NRG,Yamaha Aerox su definitivno najbolji u ovoj klasi,mada se može tu ubrojat i Malaguti F12 i Pežo SF2.

Apriliu sam imao 4 godine i samo riječi hvale imam,bez kvarova,udobna,a išla je extra.

Jaran imao Pežoa,isto dobar i prelijep skuter,samo što je kao serijala sporiji od konkurencije,za ostale ne znam jer nisam ih ni posjedovao niti vozio,ali nisu nijedan za bacit,koji god izabereš dobar je :)
 
Top