pomoc oko ugradnje plina?

pomoc oko ugradnje plina?

Član
Imam u planu sledeci mjesec da ubacim plin u auto pa mi treba mala pomoc ko zna oko toga malo koji je najbolji, isplativiji itd... pricao sam sa jednim majstorom lovato kaze da ugradi izadje me oko 800km sve sa atestom i punom bocom plina...
U pitanju je passat 3 1.8b 66kw monopoint
 
Član
Poluinekcija je nije ni karb. Ni inekcija, monopoint ima valjda jednu diznu samo kako sam skontao...
 
Taj motor veoma dobro podnosi plin i tebi nemoze ici sekvent plin nego ide obicni
Koji god obicni ubacis bit ces zadovoljan samo pouzdanog majstora koji to zna ugradit a ne nekog ko ce to zgužvat u auto
Najbolje po meni nazovi ATIKER u Tuzli ili Sarajevu i kod njih ugradi ;)
Samo da napomenem prije par dana ugradio sam kod njih plin na Volva s60 2.4 petak za njega sekvent s atestom me kosto 1250KM i garancijom od 2 godine ili 50 000 kilometara
Ljudi su profesionalci nema muljanja sve novo i pedantno odradjeno
 
Član
Meni je ovak nesto rekao za lovato kakav je on sta mislite? I kao kad ga palim moze na benzin da pali i onda ga "opalim" malo po gasu i preko 2000-2500 obrtaja da prebaci na plin...
 
Tako treba i da bude u vezi samog paljenja ;)
A sto se tice LOVATO sistema to je provjeren proizvodjac LPG sistema mada kazem ti za ATIKER sistem neces na tom motoru imat problema nikad sto se tice tog sistema samo poslije ugradnje ili prije ugradnje pomjenjaj svijecice i kablove svijecica i to je to
Imo sam taj motor na Golfu dvojki 1.8 66kw monopoint ugradio u njega Tomasseto sistem i nisam 3 godine ni filtera zamjenio kamoli sta drugo a LOVATO se preporucuje za zahtjevnije sustave tj. za vozila koja imaju K-glavu umjesto karburatora ;)
 
Član
Znaci atiker ili lovato koji god stavim necu pogrijesiti dobra su oba... mozda onda cak i atiker bude jeftiniji je nesto...
 
Član
Ovako lovato sa ugradnjom izadje 450 km(bojler boca) a 500km (torusna boca ili po nasem tocak boca),atest je 175 km sto znaci 625 km ugradnja to su cijene u sarajevu ugradnje plina.
 
Top