Pomoc oko odabira woofera!

Pomoc oko odabira woofera!

Član
Vozdra raja!
E ovako imam u planu da uzmem neki woofer i nasao sam dva ali nemogu da odlucim koji uzeti. U pitanju je Lanzar Optidrive 1100rms-a i Kicker Solo-Baric L7 15" 1000 rms-a. E sad me zanima ako neko ima iskustva sa ovim proizvodacima i ovim modelima woofera kako se ponasaju i koki im je kvalitet. Iskreno Lanzar me privlaci jer je jeftiniji od Kicker-a a daje 100W rms-a vise. Znaci zanima me ako neko zna kakvog su kvaliteta i koji je bolji.
 
Član
Kakvo ti je pojacalo :icon_question:
ne gledaj samo rms snagu, znacajnija ti j snaga pojacala i kutija od samog woofera ;)
uz dobro pojacalo i kutiju woofer od 500 w rms ce puno bolje svirat neko taj od ikw rms ako ga ne mozes adekvatno pokrenuti ;)
 
Član
adi187 je napisao(la):
Kakvo ti je pojacalo :icon_question:
ne gledaj samo rms snagu, znacajnija ti j snaga pojacala i kutija od samog woofera ;)
uz dobro pojacalo i kutiju woofer od 500 w rms ce puno bolje svirat neko taj od ikw rms ako ga ne mozes adekvatno pokrenuti ;)

Pojacalo mi je Sony XM-SD61X evo specifikacije Specialty Series Class-D Monoblock Amplifier
RMS Power Ratings:

300 watts x 1 chan. @ 4 ohms
600 watts x 1 chan. @ 2 ohms

Remote Bass Controller Included
Pulse Power Supply
High and Low Level Inputs
RCA Outputs: 1 Pair
Adjustable Input Sensitivity: 300mV - 6V (Low Level Inputs) / 6.5V - 16V (High Level Inputs)
Variable Low-Pass Filter: 50 - 300 Hz
Subsonic Filter: 15Hz On/Off
Bass Boost: 0 - 10 dB @ 40 Hz
Blue LED Light
Protection Circuit and Indicator
Two Speaker Terminals for Easy Parallel Subwoofer Connection
Mounting Hardware Included
mislim da je dovoljno :icon_question:,a sto se tice kutije uz ovaj kicker dobijem tri kutije,SPL,low bass i fabricku njegovu a uz Lanzar ne dođe kutija samo woofer znaci morao bi sam praviti kutiju i 12" je lanzar a kicker 15" .
 
Član
Imam ja Kicker Solobaric L5 12" 700 Watti RMS-a, extra me sluzi,snaga nevjerovatna... ali sto adi kaze i kutija utice na krajnji rezultat..
Uglavnom veliki PLUS za Kicker Solobaric Woofer-e ;) neces se pokajati!

mdeebosna je napisao(la):
Imam ja Kicker Solobaric L5 12" 700 Watti RMS-a, extra me sluzi,snaga nevjerovatna... ali sto adi kaze i kutija utice na krajnji rezultat..
Uglavnom veliki PLUS za Kicker Solobaric Woofer-e ;) neces se pokajati!

Da dodam... Kod mene je pojacalo koje ima 900 Watti RMS-a na 2 Ohma... A kicker je 4 + 4 Ohma-a :D
 
Član
mdeebosna je napisao(la):
Imam ja Kicker Solobaric L5 12" 700 Watti RMS-a, extra me sluzi,snaga nevjerovatna... ali sto adi kaze i kutija utice na krajnji rezultat..
Uglavnom veliki PLUS za Kicker Solobaric Woofer-e ;) neces se pokajati!

mdeebosna je napisao(la):
Imam ja Kicker Solobaric L5 12" 700 Watti RMS-a, extra me sluzi,snaga nevjerovatna... ali sto adi kaze i kutija utice na krajnji rezultat..
Uglavnom veliki PLUS za Kicker Solobaric Woofer-e ;) neces se pokajati!

Da dodam... Kod mene je pojacalo koje ima 900 Watti RMS-a na 2 Ohma... A kicker je 4 + 4 Ohma-a :D



Ako taj od 700rms razvaljuje kakav je ovaj 1000rms :icon_smile: uglavnom hvala ti drug na savijetu ;)
 
pojacalo ti ne valja, treba ti pojacalo od nekih 1500w rms na 2oma (ako je kicker 4+4),,,,,

za tvoje pojacalo bi neki sub od 400rms na 2 oma bio idealan,,,,kicker ti nece raditi ni sa trecinom snage, kako god okrenes nece to biti to ;)
 
Član
zen_3dom je napisao(la):
pojacalo ti ne valja, treba ti pojacalo od nekih 1500w rms na 2oma (ako je kicker 4+4),,,,,

za tvoje pojacalo bi neki sub od 400rms na 2 oma bio idealan,,,,kicker ti nece raditi ni sa trecinom snage, kako god okrenes nece to biti to ;)

a brate bolje da radi malo slabije nego da ga preforsiram kao magnat i mac audio,magnat je bio 800rms a Mac 500rms,al opet kontam da su propuhali zbog loseg kvaliteta :icon_question:
 
Član
Izvini ali kako si uspio preforsirati Woofer od 800rms-a sa pojacalom koje daje u najboljem slucaju 600rms na 2 Ohma :icon_rolleyes:
 
sa tim slabijim pojacalom su ti vece sanse sjebati sub nego sa kvalitetnim pojacalom od 2000rms ;)

drugarski savjet, rijesi se pojacala tog i nabavi kakvo bolje, pa onda idi sub u odnosu na pojacalo ;)
 
Član
ako je Benijev kicker onda znamo za njega i jako je dobar

ali prvo pojacalo a pojacalo trazi struju .... a sub ce raditi i na manjoj snazi samo kutiju dotjeraj mozda malo vecu....
 
Član
mdeebosna je napisao(la):
Izvini ali kako si uspio preforsirati Woofer od 800rms-a sa pojacalom koje daje u najboljem slucaju 600rms na 2 Ohma :icon_rolleyes:

neznam ni ja al uglavnom pregrijan,sprzen nista od njega ...

zen_3dom je napisao(la):
sa tim slabijim pojacalom su ti vece sanse sjebati sub nego sa kvalitetnim pojacalom od 2000rms ;)

drugarski savjet, rijesi se pojacala tog i nabavi kakvo bolje, pa onda idi sub u odnosu na pojacalo ;)

ma skontat cu nesta drug hvala ti na savijetu ;)

zlajaaa je napisao(la):
ako je od cruel.a sub onda ga uzmi.. slušao sam taj sub na 200rms-a i stvarno dobro pila ;)

jeste od cruel-a ,a stani malo na 200rms-a:icon_question:
pa koje je to pojacalo koristeno ??

koki+ je napisao(la):
ako je Benijev kicker onda znamo za njega i jako je dobar

ali prvo pojacalo a pojacalo trazi struju .... a sub ce raditi i na manjoj snazi samo kutiju dotjeraj mozda malo vecu....

na pik-u mu je nick cruel a sto se tice pojacala nadam se da ce ovo moje moci gurati bar malo dok ne uzmem drugo pojacalo
 
Član
Kenwood pojacalo bilo spojeno svaka zavojnica na 4 ohma i drama je sviralo na toj snazi :icon_smile:

i ovaj kod mdeebosna je :icon_eek: ja mu radio kutiju po fabrickm specifikacijama slot port, bas sam se iznenadio kako dobro svira :icon_smile:

Pojacalo kao sto ti i rekose nije nesto za taj woofer ako mozes prodaj ga kome pa kupi neko drugo od nekih 1kw rms barem ;)
 
Član
drug,mozda grijesim,ali smijesno je poredit Lanzar sa Kickerom. i ja sam slusao taj kicker kod benija. i stvarno,na samo 200rms sub strasno dobro svira. cak i sofer sajba igra :icon_smile:
pokajat se neces u svakom slucaju
 
Top