pomoc mislim da je crko motor...

pomoc mislim da je crko motor...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e ljudi ovakva je situacija bila krenem s autom prema tuzli i sve normalno na pola puta osjetim auto gumi malo snage al malo skroz ja nastavim voziti onda poce gubit skroz snagu i ugasi mi se ja da upalim nece samo cvakne nesto i pusi se gdje je ulje i iz motora.uzmem ulja dospem 1litru i upalim nekako i nastavim vozit i nakon 10 km se opet ugasi nece nikako da upali na kljuc nego na guranje par puta probali i jedva nekako upalimo.i radi na leru sve super al nmz da krene pun gas dodje do 4.000rmpo i nmz vise cim pocnem pustat kvacilo pocne udarat nesto i trzat i ugasi se.
 
Član
Druže, on ti je zaribao već dok si dosuo 1l uljai upalio ga, a da ne pričamo o posljedicama toga što si ga palio na guranje
 
zAaKy je napisao(la):
Druže, on ti je zaribao već dok si dosuo 1l uljai upalio ga, a da ne pričamo o posljedicama toga što si ga palio na guranje

predpostavaljo sam da je zaribo ali upali na kljuc sad normalno bez guranja skroz ok i radi na leru kao nov.al nema snage nikako da krene.ne razumijem se ako se neko moze javiti u inbox pa da mi kaze koliko bi me kostao popravak.
 
Član
Jbt. :icon_eek:

Nekim ljudima motor mora eksplodirati da bi dao do znanja vozaču da je odradio svoje.

Šteta je mogla biti mnogo manja da si odmah prekinuo s vožnjom. Ovako ti komplet generalnka ne gine :icon_confused:
 
ma znam ali eto ja konj i sta cu.koliko kosta generalka motora da se uradi to sve otprilike to je motor kao u golfa 3 u njemu 1.4 benzin
 
Član
polo tuner je napisao(la):
ma znam ali eto ja konj i sta cu.koliko kosta generalka motora da se uradi to sve otprilike to je motor kao u golfa 3 u njemu 1.4 benzin

Je li bilo kakvih upozorenja lampice, kazaljke, nivoi vitalnih tekucina?

To pusenje, je li bilo bas vise nego inace, taj benzinac se inace dosta grije i radi na vecim temperaturama...
 
a upalila se bila lampica od ulja tj palila se pomalo nekad i ja stanem i naspem ulja litar jedan.i onda opet po gasu on sto je vise gubio snage ja sam sve ona iso 2-6000rmp tj sve sam ga tjero u blokadu i onda mu je bio kraj.kad je dosao prijatelj po mene da me sljepa.ja sam auto upalio i radio je na leru dok me sljep sve normalno
 
shvatio sam to do sada.stari mi se vraca za neka 3 mjeseca iz nejmacke tako da imam 3mj da to napravim.imam sad 500km da to uradim samo nez sta je najbolje rijesenje da kupim neki motor isti na otpadu pa da prepakujem dijelove da zamijenim posto ne smijem mijenjat blok skontat ce
 
Član
Kao sto ti rece greendevil nadji negdje motor taj nije skup 150KM vjerujem da se moze naci u ekstra stanju ubacis i miran si :cool: , tom svome si dusu izvadio :icon_smile:
 
sad mu nije nista.stara dolazi u garazu ja ga upalim reko malo slusam kako radi moze u leru radit bez problema.a cuje se u motoru kako drobi nesto i cvakuce.reko sve je super radi ko swicarski sat.vjerovatno cu tako i uraditi kupit motor neki drugi i sve izmijenjat.samo da mi stari ne skonta da sam mijenjo zato kontam ostavit blok motora.najgore od svega toga kod mene stari radi kao mehanicar i to u vw-u stutgartu.pa zna auto bolje nego sebe
 
Član
polo tuner je napisao(la):
sad mu nije nista.stara dolazi u garazu ja ga upalim reko malo slusam kako radi moze u leru radit bez problema.a cuje se u motoru kako drobi nesto i cvakuce.reko sve je super radi ko swicarski sat.vjerovatno cu tako i uraditi kupit motor neki drugi i sve izmijenjat.samo da mi stari ne skonta da sam mijenjo zato kontam ostavit blok motora.najgore od svega toga kod mene stari radi kao mehanicar i to u vw-u stutgartu.pa zna auto bolje nego sebe

takvi ljudi poznaju i kad se uradi cak i samo generalka na motoru ;)
tako da valja ti bit bjen kako god okrenes kad stari dodje kuci :cool: :cool:
 
Član
Ma samo ti to sredi kako treba nadji dobrog majstora , i kad vidi sa si radio bice zadovoljan motor se svugdje vodi kao potrosni dio (samo kod nas ne ) , bice covjek zadovoljan bolje nego da dodje a on lupa ,cvakuce
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top