Pomoc Lupkanje preko neravnina VW Bora

Pomoc Lupkanje preko neravnina VW Bora

Član
pOZ forumasi vec par dana me muci problem lupkanje u tockovima , naime kad sa jednim tockom upadnem na neravninu cuje se kratko lupkanje koje prati tupi udar na volanu nesto kao jaku vibraciju, a kad sa oba tocka upadnem sasvim normalno se ponasa vozilo . Upitanju je vw Bora zamjenio sam selene stabilizatore aksijalne sta bi moglo dovesti do ovoga pozz
 
Član
do sutra možemo nagađat, nego se ufati servisa , pajser u ruke u redom gledat gdje ima lufta
 
Član
Dizalica i pregledas gdje ima lufta, moze biti od stabilizatora balans stange, gumica balans stange i ostalo... Dizalica i pajser i pregledas sve redom na prednjem trapu...
 
Član
Probaj volanom lijevo desno dok je ugasen motor, tj dok servo ne radi, i vidi jel se cuje sta. Znaci ne da motas, nego ono sitno lijevo desno.
 
Mozda da provjeris da li su dijelovi koje si zamijenio "dotegnuti" na mjeru....neki nosaci su u pitanju vjerovatno, da li balans-stanga, nosaci amortizera ....ako se cuje na desnoj strani, tj. kad upadnes desnim tockom u neravninu, moze biti piksna u letvi volana...
Kao sto ti vec rekose, servis i detaljan pregled, prvo na kanalu dok je ovjes u normalnom polozaju pa onda na dizalici kad se sve napregne....
 
Član
Mozda da provjeris da li su dijelovi koje si zamijenio "dotegnuti" na mjeru....neki nosaci su u pitanju vjerovatno, da li balans-stanga, nosaci amortizera ....ako se cuje na desnoj strani, tj. kad upadnes desnim tockom u neravninu, moze biti piksna u letvi volana...
Kao sto ti vec rekose, servis i detaljan pregled, prvo na kanalu dok je ovjes u normalnom polozaju pa onda na dizalici kad se sve napregne....
kad upadnem jednim tockom nebitno kojim zalupi ali opet hvala ti necu ici na dizalicu odo na kanal
 
onda je u njima problem,gumice, nosaci, samo kad budes provjeravao ne dizi vozilo na dizalicu, napregne se stanga pa se luft izgubi i ako ga ima, provjeri sa kanalu sa tockovima na zemlji.
 
Član
onda je u njima problem,gumice, nosaci, samo kad budes provjeravao ne dizi vozilo na dizalicu, napregne se stanga pa se luft izgubi i ako ga ima, provjeri sa kanalu sa tockovima na zemlji.
aha hocu super bas mi se jutros cudna situacija desi naime kad namotam punim volan ko da skljocne nesta a i kad idem 20 30 kmh na sat auto se trese :/:dead::dead::dead:
 
Top