Pomoć koji MTB 29 uzeti?

Pomoć koji MTB 29 uzeti?

Član
boki zato i idem na to jer su bolji za ovakve krkane ko ja preko 110kg heeh taj je fin al slaba oprema.

Vlado jaran ti ima strasnog cubea al je mal za mene samo 17" meni treba 22" i više
 
Član
Pa imas jos bajkova na tom sajtu sa boljom opremom, pa pogledaj. Nisam vidio da si naveo da trebas neku specificnu opremu, a ti vecinom vozis po cesti kako sam skuzio i lakse ture, a za to bi i onaj trebao posluziti (jedino nisam siguran za ove Formula nabe zbog tvoje tezine, al ostalo bi trebalo biti ok). Ako hoces bas nesto dobro onda uganjaj ovaj Specialized, super izgleda, jest da kosta, al uzmes i miran si 3-4 godine.
 
Član
presao sam na teže ture odradim po 30 i vise kilometara u komadu raznog terena i ima dosta uzbrdica kuzis a kad je babana mašina i malo brzina onda se dobro namučiš. i ja mislim da je specijalized dobar izbor ima i jeftiniji do 800 km sa ne mnogo slabijom opremom mislim da je alivio kao i kod mene sad na centurionu... moram prvo prodat ovog svog pa cu vidit imam vremena da se odlucim a i cube mi se svidja, cak i ova merida ima dobro sklopljene 29-ke
 
Član
To je tacno donekle, al ovaj iako ima samo 21 brzinu, ima sasvim solidan prenos. Za brda ti je bitno da imas sto manje zuba na najmanjem prednjem zupcaniku, i sto vise zuba na najvecem zazdnjem zupcaniku. Kod ovog gore, najmanji prednji zupcanik je 24 zuba, al zadnji najveci je 34 zuba. Onaj Specialized ima isto 34 zuba na zadnjoj, al ima 22 na prednjoj kaseti, znaci 2 zuba razlike, to i nije dirasticna razlika. A ako bas hoces, pitas ove mogu li ti odmah ugraditi drugi prednji pogon sa 22 zuba uz neku sitnu doplatu i eto te na istom, a cijena znacajno manja. U slucaju da ganjas nov bicik sa 27 brzina mjenjacima, to nije jeftino definitivno i tesko da ces naci nesto znacajno jeftinije od ovog Specializeda a novo. Najbolje sto Shimano nudi je 36 zubaca nazad ja mislim i 22 naprijed, znaci jako si blizu tome i sa ovim bajkovima.
 
Član
Pisem ovaj odg po drugi put slocajno ga obrisa :S Msm da sa 29-om neces puno postici, za ravnika je svaki dobar, ali za uzastranu i neki losiji (sumski put, kaldrma) je nula bodova, razguliš se vjeruj mi.. Msm da ti je bolje ici sa nekom 26-om sa najvecim ramom i da je šticna malo "veća" da tu dobijes na visini koja ti treba... Da napomenem da sam imo prvu 29-ku sa ful slx opremom i nama prodo jer nevalja bar meni, i onda sam uzo 26-cu i vozao se proslo ljeto i prodam jer ganjam sad full suspensionsuspen.. nadam se da sam ti imalo pomogao.. LP
 
Ja sam imao priliku da vozim GT-a Karakoram-a ( mislim da je 4.0 )
http://www.ciklocentar.com/index.php/bikeshop1/product/view/19/2445
I pokazao se kao pravo dobar bajk ... E sad ti , ako voziš po terenima gdje ima kamenja ( malo krupnijih naravno ) i tako tih stvari nizbrdo , neće ti valjati puno .. Izbacuje točak lako , dok sa 26'' druga priča... Po asfaltu je mjera biciklo , leti a ne osjetiš u nogama toliku presiju .... Uglavnom ako tražiš 29'' , po meni je ovo dobar izbor , moj prijatelj ga ima i nikakvih problema nema , kako je izašao ovaj model , on ga je kupio ...
Pozdrav !
 
Član
Hvala ljudi ;)
vozim većinom lako loše asfalne ture po starim cestama gdje nema prometa tu i tamo predjem na makadam neku brdsku stazu ali ne po velikim kamenjima... cuo sam to da 29 nije dobar za uzbrdica al eto nekako bi to mogao pretrpjeti jer ovi s 26 izgledaju ispod mene kao da sam ga ukrao nekom :) provozao sam ga puno su udobniji
 
Po meni je ovaj GT i sa ovom opremom dobar ... Mi bacamo ture po 90+ km , od čega ide npr 60-ak km asfalta , a ostalo makadam ,pa bude i sigurno i koji kilometar teškog makadama , sa krupnijim kamenjem , i ovaj GT se pokazao predobro ...
Jbg , ako želiš bolju opremu , moraš i keširati.. :)
 
Top