Poliranje "lepeza" felgi pomoć ?

Poliranje "lepeza" felgi pomoć ?

Član
Pozdrav ekipa. Mislio sam da sam poliram felge lepeza pa me zanima sta trebam da uradim ako netko ima iskustva da mi pomogne ? Sjaje se sada al slabo mislim da nije potrebno puno smirglanja odmah mozda da krenem za 2000 granulacijom i sta onda ? Ima na piku set za poliranje 25 km moze li mi to pomoci znaci samo bi htio da ih usjajim :D
 
Član
evo sad cu pogledat u kuglu pa cu ti reci


Slike original trenutnog stanja...da li je plastifikat tvornicki na njima ili ne?
 
Član
Izvini kolega. Mislim da je skinut posto su bile polirane ali nije da valja odradeno nemaju onaj sjaj.
 

Prilozi

  • 20150911_131117.jpg
    20150911_131117.jpg
    861,3 KB · Pregleda: 89
Član
treba ti kreda ili purol pasta,kreda je bas za zavrsni dio tj da da sto bolji sjaj,pasta isto tako daje dobre rezultate ali je malo pomasna pa valja vise trljati tu..ja sam sebi nastavak uzeo na brusilicu koja ima stepene brzine jer rucno ce ti otpast ruke a i nema tog efekta ko sa polirkom.
 
Legend
Koliko vidim skinuta je plastifikacija sa felgi
Sada, ispod plastifikacije opet alu nije 100% idealan za poliranje (na slici se ne vidi bas stanje u kom je alu ispod, da li je to neko lijepo podradio)
Pod pretpostavkom da jest.. moj savjet ti je da ides sa 1500, 2000 i 3000 sa puno vode.
Iz mog iskustva, lepeze koje su u 90% slucajeva replike se i ne daju bas nest ispolirati pretjerano (zbog sastava ALUa kod tih felgi) pa se trebas bas namucit da ih ispoliras do visokog sjaja..
Purol, 3-4 puta dobro utrljati i izvuci onu "mast" .. pa onda sa kredom (masinski obavezno isto u 2-3 ruke)
Trebale bi da se sjaje..
Kredu utrljaj na krpu pa onda poliraj..

Lp
 
Top