poliranje fara

poliranje fara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Interesuje me dali se moze ispolirati ili smije li se smirglati far, da napomenem plasticni je, nije staklo.

Sta je problem, izgreban ostrim predmetom, pa mi bodfe oci. Ima li lijeka ili je jedini lijek novi far.
 
Član
opel ASTRA je napisao(la):
Interesuje me dali se moze ispolirati ili smije li se smirglati far, da napomenem plasticni je, nije staklo.

Sta je problem, izgreban ostrim predmetom, pa mi bodfe oci. Ima li lijeka ili je jedini lijek novi far.

2000 vodobrusni i udri, pokreti lijevo desno samo, treba ti strpljenja i strpljenja, kada sve zavrsis mislit ces da si skroz zezno far, no poslije toga, tezi dio, poliranje, ali ces sigurno uspjeti. Samo strpljenja, jos ako je ogrebotina, moze se to srediti ;)
 
Masinom za poliranje ili rucno da poliram??? I kojom pastom, ima li nes posebno ili bilo koju naletim...
 
Administrator
SamiRX-8 je napisao(la):
opel ASTRA je napisao(la):
Interesuje me dali se moze ispolirati ili smije li se smirglati far, da napomenem plasticni je, nije staklo.

Sta je problem, izgreban ostrim predmetom, pa mi bodfe oci. Ima li lijeka ili je jedini lijek novi far.

2000 vodobrusni i udri, pokreti lijevo desno samo, treba ti strpljenja i strpljenja, kada sve zavrsis mislit ces da si skroz zezno far, no poslije toga, tezi dio, poliranje, ali ces sigurno uspjeti. Samo strpljenja, jos ako je ogrebotina, moze se to srediti ;)
i sta ce dobiti kad osmirgla boju s sjenila, sta ce polirati plastiku obicnu :icon_question:
 
Legend
Ja sam skonto da je u pitanju vanjski dio fara. Ukoliko je o tome rijec, otici do nekog dobrog sajdzije, i sve ti ljudi objasne sta i kako. ;)
 
Legend
ja bih isto probao ovim vodobrusnim ;)
2000, i cesto ga kvasi,nemoj da ti ostane suh..
STRIKTNO RUKOM, jer je to osjetljiva povrsina, sve ti zavisi koliko je duboka pora, al se moze odraditi sigurno..

sto se tice polir paste, odi do nekog ko prodaje auto kozmetiku, trazi neku polir pastu za plastiku (mislim da je ona purol univerzal prejaka za plastiku) tj izbrebat ces je..

gledaj da uzmes polir pastu u tecnom stanju :) (imas one abro)

pozz
 
Član
vodenom 600, 800, 2000, pastama forecla G3 i nekim komsijinim mlekom SONAX polish & wax u plavoj boji


zastitio sam krilo i branik da ne bi ostetio smirglom i prvo dobro presao vodenom 600 da skinem taj zastitni premaz, jer on je ustvari pozuteo i treba ga skinuti,. to se vidi po zutoj vodim smirglao sam dok nije pocela bela od plastike

PqDTSnS-53ae493e137747914b89d5e60bb98c94.jpg


posle toga smirglanje 800 jer sam nju imao, inace mogla bi 1000 ili 1200,
na kraju dosta smirglanja sa 2000 da ubije sve sitne riseve od prethodnih
i izbisao sam krpom da se sto pre osusi, evo kako izgleda matiran sa 2000 i suv

gxs8mOJ-53ae493e137747914b89d5e60bb98c94.jpg


kupio sam 100gr FORECLA G3 jer sam polirao rucno, da sam imao masinu isao bi prvo grubom G6 pa tek onda G3, i na kraju mleko za sjaj sonax

PqE0DgS-53ae493e137747914b89d5e60bb98c94.jpg

gxsf0RJ-53ae493e137747914b89d5e60bb98c94.jpg

c/p sa jednog foruma
 
Član
vodobrusni 800(posušiš i pregledaš dali se ogrebotina smanjuje,i tako svakim sljedećim šmirglom),1200,1500 i završavaš sa 2000 i konstantno održavati vlažno dok šmirglaš,kada uspiješ skinuti ogrebotinu,dobro isprati,posušiti i uzmi polir pastu za pleksiglas Xerapol(čini čuda),a naposljetku možeš i bezbojnim lakom prešpricati far da ga trajno zaštiti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top