Poliranje falca ?

Poliranje falca ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li ko koga da se bavi poliranjem falca i farbanjem krakova na alu felgama

f_1m_6d142da.jpg
 
Član
Jel može kakvo objašnjenje kako se najbezbolnije mogu opiturat felge u npr crnu boju...

Znači radi se o srebrnim alu felgama koje bih rado opiturao u crno...

:icon_rolleyes:
 
Član
autoban je napisao(la):
Jel može kakvo objašnjenje kako se najbezbolnije mogu opiturat felge u npr crnu boju...

Znači radi se o srebrnim alu felgama koje bih rado opiturao u crno...

:icon_rolleyes:

kupis crni sprej ofarbas i budu crne ;)
 
Član
arminnn je napisao(la):
autoban je napisao(la):
Jel može kakvo objašnjenje kako se najbezbolnije mogu opiturat felge u npr crnu boju...

Znači radi se o srebrnim alu felgama koje bih rado opiturao u crno...

:icon_rolleyes:

kupis crni sprej ofarbas i budu crne ;)

Naravno, ništa lakše...
Al na koji ih način mogu kvalitetno opiturat?
Da to na nešto sliči i da se ne skine boja za 2 mj...?
 
Član
pa vidi kupis smirglu 600 ili ako ti se da duze smirglat 800 sve fino izbrusis tj. skines lak sa stare boje i dje treba kitovati iskitujes i opet fino sve izbrusis sa 800 i po mogucnosti ako imas spricu i kompresor naneses filer ili spric kit 2 ili 3 puta dok nepopunis sve rupice na felgama i sa 1000 vodobrusnim obrusis dok nedobijes fino glatku povrsinu izbrises nitrom cijelu felgu i naneses boju po zelji i bezbojni lak na to sve i imas felge ko nove nema sanse da se oguli nista osim pri mehanickom djelovanju kamenja i svacega necega
eto nadam se da sam pomogao sve ovo mozes sam izadje te trosak mozda nekih 60 do 100KM maximalno za felge ako hoces bas kvalitetno da bude

a ako ti se neda kvalitetno mozes samo izbrusiti ih s 600 ili 800 ( 4 KM papira trebas maximalno ) isperes nitrom ( 1boca 2 KM ) kupis crni sprej u trgovini 5 KM i bezbojni lak 5 KM ali to nije ni blizu onoga gore navedenog rada i moj prijedlog farbj felge samo u MAT crnu boju i koristi lak bez sjaja

@ maxzila fino posto vidim da je taj falc vec bio nekad poliran uzmes 600 pa 800 pa 1000 vodobrusni papir i pocmes od 600 pa na dalje do1000 i brusis sa 600 dok neskines sve vece tragove hrdje i ostecenja onda sa 800 da kolko tolko skines risove sta su ostali od 600 pa onda sa 1000 poliras do visikog sjaja i sve to kasnije predjes kredom za inox imas je kupiti u svim boljim zeljezarijama daje vrhunski sjaj a neostaju tragovi nakon pranja a za crno srce uradis gore navedeni postupak sta sam naveo ali prvo sredi falc pa ga dobro zastiti trakom i ofarbaj srce tek nakon dobre zastite i nemoj slucajno na polirani falc nikakav lak bacati izgubi sjaj i postane sivo
evo nadam se da sam pomogao ugalvnom ja tako radim sebi kad imam vremena i potrebu za tim a uskoro cu raditi svoje 17ke pa ce sve biti popraceno slikama
 
Član
4 felne jednako je 16 dugih dana. sve rucno radjeno.feluge bile malo izuljane od trotoar. znaci krenuo smirglom 80 sve do smirgla 2000 i onda disk 3000 .poslije polir pasta. sto vise trljas bolji rezultati. probao sam sve paste sonaxova pasta je dobra a abro i ostala gov.a nevaljaju obicno bacanje para. dobije se hrom efekat sam sto nema vise pranja feluga u autopraonama sa aktivnim pjenama jer odmah feluge pobjele pa posao iz pocetka i svakih mjesec-dva potrebno malo ispolirati feluge jer aluminijum tamni.

[attachment=14393]
grane nissan 300 zx nisu bile skroz zavrsene kad sam slikao
 
Član
PARDON al kažeš da ti poliraš sa polir paston?????
meni je to glupo i praktički nemoguće

ako imaš te felge šta si polira daj koju sliku izbližega i daj neki prijelaz da se stvarno vidi da je polirano
jel neki koji neznaju lako je zaminit krom i polirano

sory na OT al baš me to zanima
to san dosta puta radija al polir paste ni blizu

HVALA!

jer za sve do sada šta san polira san koristija KREDU i brusilicu il bušilicu!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top