pokusaj :)

pokusaj :)

posto je moj cabrio malo manji pozadi ne moze stat ni woffer ni pojacalo ni nista kotnao sam ovo ovako da odradim i dal ce to moci i kakav ce biti zvuk?

prednje zvucnike promijenit i stavit ove Sony XS-F1736SE
SONY-XSF-1735.jpg


zadnje zvucnike promijenit i ove stavit Sony XS-F1037SE
sony-zvucnici-xs-f1037se-30w-10cm_b1517ae5.jpg


a pojacalo Blaupunkt Velocity 400 Watti RMS-a. i da ga postavim ispod sjedista

a imam ovaj headunit

JVC KD-R422
1323247106_original.jpg


dal je ovo ovako moguce i izvodljivo???
 
Član
ne znam koliko mozes odvojiti za zvucnike,ali sigurno mozes nac bolje od sony-a.
msm da ce ti to svaki clan koji se razumije oko muzike reci.

otidji na http://caraudio.ba/ ,i tu mozes nac sig boljih sistema nego sony.
a isto imas i na piku.
 
Član
Imas boljih stvari u ponudi od tih sony a za skoro iste pare ;)

Naprijed vidi ovako nesto ak ti nije puno para
http://www.pik.ba/artikal/2505188/auto-zvucnici-alpine-16-5cm-2systemski-vw-bmw-opel-seat-skoda/
Mogu oni lijepo svirati za pocetak i na playeru bez pojacala ;)
 
pojacalo vec imam tebra :) napisao sam ovaj blaupunktov to sam dobio :) a nije mi puno izdvojit za alpinine zvucnike. znaci da se batalim sony-a
 
Član
Ma ja kad vec uzimas uzmi sta drugo bolji su ovi alpine puno od sony,imas i grund zero pocetnu onu titanium seriu zvucnika nisu ni oni skupi
 
Član
Kad budes kupovao zvucnike, pripazi na 'debljinu' zvucnika, posto kod 206-ice nemas bas puno prostora za ugradnju u vrata. Mislim da bi ovi ALpine odgovarali.
 
kako mislis na debljinu? jel mislis na dubinu? 5 cenata je za prednje zvucnike, a 4,5 centa za straznje zvucnike...
 
Član
Da mislilo se na dubinu da ti na kraju magneti ne bi udarali gdje u pozadinu pa neces moci lijepo to sve uklopiti, a sto se Sony tice ja sam prije 2 godine uzeo 2x 17 cm 2-sistemske kostali negdje oko 50KM i 2x 10cm isto Sony i mogu ti reci ovi od 17 zvuce na samom playeru extra i to ih drzao na zadnjoj dasci ubise, ali ovi 10 cm koje sam platio 47KM su za razliku od njih nista, mada u principu basa neces cuti mnogo od njih ali zato mogu visoke tonove da lijepo bacaju, tako da koliko para toliko i muzike, a sa boljim zvucnicima kao alpine nece ti skoditi.
Ako isto imas pojacalo od 400RMS onda ti stvarno ne skodi na ubacis i kakav woofer ako mozes jer sa tim pojacalom bi mogao to sve solidno gurati, ili samo sa playerom te zvucnike sto imas. Pozz
 
LavaKing je napisao(la):
Da mislilo se na dubinu da ti na kraju magneti ne bi udarali gdje u pozadinu pa neces moci lijepo to sve uklopiti, a sto se Sony tice ja sam prije 2 godine uzeo 2x 17 cm 2-sistemske kostali negdje oko 50KM i 2x 10cm isto Sony i mogu ti reci ovi od 17 zvuce na samom playeru extra i to ih drzao na zadnjoj dasci ubise, ali ovi 10 cm koje sam platio 47KM su za razliku od njih nista, mada u principu basa neces cuti mnogo od njih ali zato mogu visoke tonove da lijepo bacaju, tako da koliko para toliko i muzike, a sa boljim zvucnicima kao alpine nece ti skoditi.
Ako isto imas pojacalo od 400RMS onda ti stvarno ne skodi na ubacis i kakav woofer ako mozes jer sa tim pojacalom bi mogao to sve solidno gurati, ili samo sa playerom te zvucnike sto imas. Pozz

hvala na infu al gdje da uguram tebra woofer? :icon_question: ipak je 206 cc malo auto. pojacalo sam kontao ispod sjedista stavit. u gepek ne moze jer onda se nece moci krov spustati u njega... a i nemam nista od gepeka onda nikako. pozz
 
Član
Posto nisam vlasnik takvog auta ne mogu ti tacno reci gdje imas prostora ali evo neke slike pa pogledaj barem. Mozda bi se moglo iskombinovati :)

Slika 1

Slika 2 Mada sumnjam da ces ovo raditi heheh

A kada nema prostora u gepeku onda se il umjesto rezervne gume prepravke rade pa se tu ubaci woofer ili sa strane al to je vec novac na bacanje :S Pozz
 
ova prva slika haj i nekako :) mada onda gepek truba moze mi stat torbica xD i kutijca od headunit-a :) a ova druga slika kad budem imao dva auta jedan ovako i ovaj pug kao experiment auto onda i nekako mozda :) ne stvarno sto se tice woofera nema mjesta za njega al bas nikako
 
Top