Plin u auto,kojeg proizvodjaca izabrati?

Plin u auto,kojeg proizvodjaca izabrati?

Član
Znam da ima stotinama tema na google o ugradnji plina u vozilo,diskusije tipa da ili ne.To vas ne pitam,posto sam se ja cvrsto odlucio za DA.Medjutim...

Koju marku ugraditi? Konkretno hocu plin da ugradim u 1.8T VW motor,i danas sam dobio ponudu od proizvodjaca TOMASETTO,odnosno firma iz Srbije koja ugradjuje njihove setove(ECU elektronika STAG4,5 godina garancije,mala boca mjesto rezervnog tocka) 500 eura bi koštalo.Da se odmah razumijemo cijena od 100-200 eura razlike od proizvodjaca do proizvodjaca mi apsolutno ne igra nikakvu ulogu.Prije svega mi je bitno da kad se to uradi,da bude kvalitetno,da se promjene i performanse ne osjete u voznji,da ne bude nekih trzanja,nemirnih radova motora i pogotovo da ne bude nikakvih svijetlecih lampica. Znaci pouzdanost i kvalitet su mi na prvom mjestu,posto ce se vozilo voziti u EU,a ovde su zakoni bas rigorozni.

Interesuju me vasa iskustva sa ugradnjom sekvent gasnih instalacija,kojeg ste proizvodjaca odabrali,imate li nekih NUS pojava,jeste li imali nekih desavanja kojima niste bili zadovoljni po pitanju ugradjenog seta,lampice(check engine) svijetle li,gdje ste ugradjivali itd,itd?

Ima neko ovde na forumu ugradio je plin bas u Passata 1.8T cini mi se i volio bih kada bi se javio i sto detaljnije opisao svoje vidjenje svega toga,iskustva,i jel ima nekih NUS efekata.

Znaci svi savjeti ali samo za ovaj sekvent plin su dobro dosli.Ne bih zelio da se tema prosiri na ono za sta vas ne pitam...Zahvaljujem
 
Član
ako budes dolazio u tz imas asd viba oni isto rade, za marku i iskustvo valjda ti se neko javi pa kaže koju
 
Član
lovato onaj bolji oko 1100 - 1200 km imas i garanciju na kompletnu instalaciju i jos na kilometre ma svasta nesta
kod mene je drug radio na passatu ameru 1.8 T evo preso oko 30 000 sve super extra ide malo trosi
 
Član
0g1 je napisao(la):
lovato onaj bolji oko 1100 - 1200 km imas i garanciju na kompletnu instalaciju i jos na kilometre ma svasta nesta
kod mene je drug radio na passatu ameru 1.8 T evo preso oko 30 000 sve super extra ide malo trosi

Gdje je radio kod koga?
 
BHT Ovisnik
lovato,zavoli,tomasetto...neces pogrijesiti ni s jednim,u mene je kombinacija zavoli i tomasetto,malo jeftinija varijanta nego zavoli,ali nista manje kvalitetan,ja sam prezadovoljan,presao sam preko 7000 za 2 mjeseca bez ikakvih problema na 1.9 T motoru,kolega ima na e60 isto tako,nikakvih problema...za tvog passata bi bila ugradnja oko 850km s bocom u rezervnom tocku,a zavoli npr. oko 1100 mescini,meni je ovaj servis prepoucio isto kombinaciju sa tomasetttom jer se nitko ne zali,sto god od ta 3 izabrao neces pogrijesiti;)
 
Član
ma tamo ono u lukavici s lijeve strane kad krenes prema vojkovicima
i ja sam tu radio i tata mi tu radio i jos par jarana i tu i odrzavamo servisiramo
i sve je ok

dosta ljudi radi kod njeg kad god prodjes uvijek neko ima tamo da radi
svrati pa pitaj kada ima slobodan termin pa da se narucis da ti ugrade
uglavnom oni su ti najbolji kod nas sto se tice pilna i odrzavanja . . .
 
Član
CoL3 je napisao(la):
lovato,zavoli,tomasetto...neces pogrijesiti ni s jednim,u mene je kombinacija zavoli i tomasetto,malo jeftinija varijanta nego zavoli,ali nista manje kvalitetan,ja sam prezadovoljan,presao sam preko 7000 za 2 mjeseca bez ikakvih problema na 1.9 T motoru,kolega ima na e60 isto tako,nikakvih problema...za tvog passata bi bila ugradnja oko 850km s bocom u rezervnom tocku,a zavoli npr. oko 1100 mescini,meni je ovaj servis prepoucio isto kombinaciju sa tomasetttom jer se nitko ne zali,sto god od ta 3 izabrao neces pogrijesiti;)

Gdje si ugradjivao to? Koji servis? Svijetli li ti check engine lampica motora???

@Og1
Mislis u Dobrinji 4 prema Lukavici kad krenem? Prema Terex pumpi,s lijeve strane,lik radi i auspuhe??
 
BHT Ovisnik
ja sam radio u Dobrinji,neka 3km od aerodroma,servis darkoM,radio sam vec 3 auta,cekam da stari skupi nesto novca pa da vozim i njegov e46,covjek zna svoj posao,drama radi,posla preko glave,cojek do njega radi auspuhe http://darkom.net/
ne gori mi nista,auto cesto stišćem,uvijek na plinu,nikakve razlike od benzina,bas nista ne osjetim,230 na autoputu bez p roblema,sve je fino programirano,uštimaju ti ga po grafu tako da neces imati problema
 
BHT Ovisnik
nema na cemu :)
hoce li auto biti vani regano,jel se moze tamo atest raditi,kolega mi zivi sada u RH i kupio tamo auto,moze li ovdje uraditi i tamo atestirati jer je druga drzava,taj postupak neznam,inace dobijes sve papire za atest
 
Član
Bitno mi je samo da ne bude fuseraja i negativnih pojava,tipa da mi se lampice popale,da pocne da trza,trese i sta ja sve znam. Ne mogu ja iz Norveske dolaziti u Sa njemu na servis tek tako.Znaci zato sam bio rekao da mi cijena ne igra ulogu vec samo kvalitet !

Ovdje plin 5-6 kruna a benzin 14,20 kruna.A vozis se na posao po 50 kilometara svaki dan:icon_smile:
 
Član
I ja bi samo glas dao za LOVATO imao sam par auta sa tom instalacijom i dobra su auta bila,nikakva trzanja gasenja i sl..palis i vozis na plinu non stop
 
BHT Ovisnik
ovaj ne pali nikad na plin,pali na benzin,kada motor postigne 40C° on automatski prebacuje na plin,kada je vec zagrijan,pali na benzin,radi oko 3sec i prebacuje na plin,kada auto vozis maximalno na visokim obrtajima automatski prebacuje i mjesa gorivo jer plin nema dovoljno oktana,pripustanju gasa i smanjenju forsiranja prebacuje na plin,sve automatski da se nista ne osjeti u voznji... Bitan je kvalitet kako rade,sto se tice kvalitete sve je tu to negdje,mislim da neces pozaliti,nitko se jos ne zali,cuo sam dobre preporuke prije nego li sam ugradio,cak iz Zagreba sam dobio preporuku s volvo foruma za ugradnju u proslog volva GDi sa direktnim ubrizgavanjem kao sto je FSI,da ima dobro iskustvo sa tim jer ovaj je iz Zg je mislim jedan od boljih,ako ne i najbolji majstor za plin u RH,kaze da su bili zajedno na seminaru u Poljskoj i jos negdje,tako da je iskusan... ja sam mislio u Njegoša,cuo sam da je i on jako dobar,al kako sam vec prije dobio pozitivna iskustva s ovim,kolega mi malo prije radio na E60 odlucio sam i ja i nisam pozalio... vidi s njim ako ima razlike da ti ugradi komplet zavoli sistem,na njega daje i dosta vecu garanciju,mada kaze nitko se ne zali ni na ovaj
 
Član
@Col3

Drug plin ima znatno vecu oktansku vrijednost od benzina i krence se 102-108 RON.

@Lexillium

Druze pretpostavljam da je kod tebe 150ks u Passatu, i da turbo puse 0.5 bar, ako nije remapiran. Plin i veliki pritisak turba (preko 1bar) se NE PODNOSE, zbog nagle razlike razlike izmedju atmosferskog i turbo pritiska kada stisnes papucicu do poda a u boci imas manje od 30-40% plina moze dodji do prebacivanja na benzin, ali se to odvija u milisekundama da ti to i ne osjetis, naravno ima dosta i do kvaliteta plina u tom slucaju, ovdje je prava lutrija naletiti na kvalitetan plin. Sto se tice opreme idi na AC Stag racunar, tomasseto ili zavoli reduktor, valtek dizne (ako je moguce sa 1ohm), 0.8mm dovodne cijevi. Imas sajt na mom profilu, sta god te zanima mozes se informisati, firma radi i u Tz. Pozz
 
Član
ja sam vozao tog passata 1.8T na plinu americki model 150 ps ja mislim i nema nikakve razlike sto se tice snage
jedino kad auto predje 5500 rpm prebaci se na benz. ali to se ne osjeti nit cuje ni nista ali tako je plin namjesten uglavnom nema razlike osim u cijeni goriva sto se tice snage i svega ostalog isto je neprimjetno
 
Top