Plasticni dijelovi sasije za Golf 2.

Plasticni dijelovi sasije za Golf 2.

Član
Nakon sto sam shvatio da auto od tonu tezine olaksano za nekih 80kg ide kao da ima 20ak ks vise,ugrubo,a pritom manje trosi,zadrzava jednostavniji i trajniji motor,poceo sam se zanimati za ovu vrstu tuninga :icon_smile: .Naravno pitanje nije vezano uz styling koji me ne zanima ali ga postavljam ovdje posto uglavnom styleri rade plasticne dijelove sasije.Dakle zanima me ima li neko ili proizvodi li neko plasticnu haubu i gepek za Golf 2 i to stock bez nekih prosirenja ili poznaje li nekoga ko to radi?
 
Član
Ja sam sebi na kecu uradio prednje blatobrane i haubu od poliestera. Nije nesto pretjerano skupo, materijal me kostao oko 200KM. Ali zato, zbogom koroziji.
 
Član
MyX-Mesha je napisao(la):
Ja sam sebi na kecu uradio prednje blatobrane i haubu od poliestera. Nije nesto pretjerano skupo, materijal me kostao oko 200KM. Ali zato, zbogom koroziji.
Nije mi zbog korozije,kec ima losu limariju nije imao zastitu ali duju mozes u more ubaciti.Moj je ko boca nema traga korozije nigdje,ni na podvozju a 24 godine je star ali kec je druga stvar posebno po Bosni gdje zimi posipaju sol po cesti.Jesi li to sam radio ili ti je neko radio?
 
Član
Nista kec nema losiju limariju od dvice. Izuzev nosaca zadnjeg mosta koji je kriza ziva kod keca. Jeste, sam sebi sam radio, ako zelis mogu ti i opisati proceduru izrade, ako te ne mrzi da sam sebi radis. :D
 
Član
MyX-Mesha je napisao(la):
Nista kec nema losiju limariju od dvice. Izuzev nosaca zadnjeg mosta koji je kriza ziva kod keca. Jeste, sam sebi sam radio, ako zelis mogu ti i opisati proceduru izrade, ako te ne mrzi da sam sebi radis. :D

Nema lošiju limariju ali ima mnogo lošiju zaštitu od dvice. Pogotovo starije godine..

GTI FAN: Ja sam sa svog auta skinuo skoro 70 kg prije trke. Nisam skidao dijelove karoserije:D
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Nema lošiju limariju ali ima mnogo lošiju zaštitu od dvice. Pogotovo starije godine..

GTI FAN: Ja sam sa svog auta skinuo skoro 70 kg prije trke. Nisam skidao dijelove karoserije:D
Znam i ja sam povadio sve iznutra i onda leti kao 16v,netreba ti 16 v motor zato sam se i zapalio za ovo,ali problem je sto mi je auto za svaki dan ko ce voziti bez siceva i bez svega i stalno to skidati a standardna hauba i gepek su stvarno teski ko vrag.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
Kako se pravi kalup?

Namazes odvajivacom (koji mozes kupiti ili napraviti) dio sa kojeg uzimas uzorak kalupa, zatim ga namazes sa poliesterskom smolom, sacekas malo da pocne susiti, tj da ostane sto gladji otisak i onda ides sloj poliesterskih vlakana, pa onda opet namazes poliesterkom smolom i pokusaj istjerati zrak sto je vise moguce. Pricekas malo da pocne vezati, pa onda opet vlakna, pa smola i to ti je to.


Uzimanje kalupa:
n1410880963_1008101_5604159.jpg



Gotov proizvod:
n1410880963_1018405_7686676.jpg
 
Top