Pjeskarenje - ko se razumije?

Pjeskarenje - ko se razumije?

Član
Treba mi mala pomoc, naime drug ima pistolj za doticnu rabotu (pjeskarenje), kompresor i dobra volja su tu, samo nema pojma koji "materijal" se tu koristi? Da li ide neka posebna da kazem vrsta/granulacija pjeska, ili kako to vec ide? Hvala
 
Legend
ja mislim da to ide onaj sitni kvarcni pjesak, sjecam se kad sam ja radio pjeskarenje, kad sam sapirao felgu da je bio taj pjesak..

ako ti bude trebala info iz prve ruke, javni mi da ti posaljem broj covjeka koji radi to za mene ;)
 
Član
Heh, hvala i na pomoci, i smajketu na odmaganju :p cika gugl mi je rekao sinoc da je kvarc u pitanju, a i roki mi je dao par info iz prve ruke, ugl. ispatio se danas s njim medjutim ni on nije pretjerano efikasan na ovim felgama, origi boja, drzi se kao luda.....skidboja mi je jedina solucija zasad.....(probali smo na drugim stvarima, ubi k'o lud skida, samo felge nece :) )
 
Član
ide kvarcni pjesak ali moras imati jak pritisak kompresora sto jaci to bolji minimalno 10 bara;)
 
Član
krupnim pijeskom ni slucajno na felge pojebat ce se to sve , cim skine lak i podlogu pocet ce otkidati komade aluminija...
a trazi ''nuler'' sitni pjesak za pjeskarenje stakla dodje 5 kila ja mislim oko 20 maraka i fino felgu negdje na najlon i udri kasnije prosijes pjesak i udri opet :D i NI SLUCAJNO PJESKARITI BEZ NAOCALA I ZASTITNE MASKE SILIKOZA PLUCA NIJE ZAJEBANCIJA
 
BHT Ovisnik
meni je uz vap bio dosao nastvak za pjeskarenje,inace radi pri nekih 170bar. ,stari je koristio to samo za neko zeljezo za konstrukcije,koristili smo onaj skroz sitni neretvanjski pijesak koliko se sjecam
 
Top