Pitanje zakona

Pitanje zakona

Član
Pozdrav kolege naime vozilo sam prije 2 mjeseca ragistrovao a posto mi istice licna trebao bi zamjenuti a samim tim bi promjenio i mjesto stanovanja, vozacka mi istice iduce godine a mislim da bi morao i vozacku mijenjati posto sam promjenio mjesto stanovanja a samim tim i tablice i saobracajnu, e sad posto je vozilo registrovana mogu li ja zamjenuti samo licnu pa dogodine vozacku i tablice ? ili moram sve odma u paketu. Hvala
 
Član
Tablice ni u kom slučaju ne moraš mijenjati. Ja bih ti savjetovao da zamijeniš saobraćajnu (nisam siguran da li se vlasnički list mijenja ili ostaje isti) jer nije skupo, a može te poštediti gluposti...Sa vozačkom se probaj švercovati;)
 
Član
Kenno je napisao(la):
Tablice ni u kom slučaju ne moraš mijenjati. Ja bih ti savjetovao da zamijeniš saobraćajnu (nisam siguran da li se vlasnički list mijenja ili ostaje isti) jer nije skupo, a može te poštediti gluposti...Sa vozačkom se probaj švercovati;)

Mislim da se moraju tablice,sobracajna i vlasnicki list mjenjati kad se mjenja opstina ? ako se nemora to bi bilo super samo se prebace tvoji papiri na drugu opcinu .
 
Član
jesul nove tablice?? ako jesu, ne mijenjaju se ni kad auto mijenja vlasnika, tako da neces ni ti sigurno. a za ostalo nezz ;)
 
emir_89 je napisao(la):
jesul nove tablice?? ako jesu, ne mijenjaju se ni kad auto mijenja vlasnika, tako da neces ni ti sigurno. a za ostalo nezz ;)

Mjenjaju se jer mjenjaju općinu ako sam ja dobro razumio da je promjena grada u pitanju. Lična i vozačka su dva različita dokumenta i nisu uvjetovani jedno drugim kao recimo rodni list i državljanstvo.
 
Član
Harli_team je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
jesul nove tablice?? ako jesu, ne mijenjaju se ni kad auto mijenja vlasnika, tako da neces ni ti sigurno. a za ostalo nezz ;)

Mjenjaju se jer mjenjaju općinu ako sam ja dobro razumio da je promjena grada u pitanju. Lična i vozačka su dva različita dokumenta i nisu uvjetovani jedno drugim kao recimo rodni list i državljanstvo.

nove tablice se ne mijenjaju. nove tablice prate auto, bez obzira na opstinu i grad, a stare su se mijenjale ako auto mijenja opstinu. ja sam kupio auto u tuzli, samo ga odjavio i ovdje u sarajevu prijavio. tablice ostaju iste, radi se novi vlasnicki i nova saobracajna i to je to.

uglavnom ako su nove tablice 100% se ne mijenjaju, za stare nisam siguran pa necu nista ni pisati...
 
Član
Tablice ti ostaju kao sto su rekli i kad grad promjenis. Odjednom sve zavrsis i miran si od dana zamjene vozacka vrijedi 10 god i ti sad za god i ci i opet se peglat
 
Top