pitanje za kompjuterske strucnjake :)

pitanje za kompjuterske strucnjake :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
eh ovako raja prije jedno 3 dana rodici obrisem sistem i inastaliram najnoviji vindous itd sve ok radi ali nemam interneta i napravim ikonu onu sto treba sve al izbaca mi neku greski 769 cini mi se i nazove one iz kablovskog interneta kaze lik fali ti ikona LOCAL AREA CONECTION i ajd ja ponovo oborim i ponovo sve dignem i opet mi nema te ikone local area conection i maloprije odem oborim sistem i dignem xr servis pak 2 i sve extra radi i opet nemam konekcije i oborim opet i podijelim hdd na particije sve uradim nanaovo i opet ne mogu da se koektujem i fali mi ikona local area conection sve pokusavao radio patio se nece znal iko kako da tu ikonu napravim jer sam poludio fkt ako ko zna nek pomaze pls
 
Član
mozda su se izbrisali drajveri od mrezne karte pa je sistem uopste ne ocita ili nije ispravna to provjeri;)
 
ajjjj ima i ta mjesta dobro si ajd vidjecu sutra da to posnimam one cd-ove sto dodju uz komp od maticne graficke i ostalih gluposti ugl thx na odgovoru
 
Član
Nema potrebe zbog toga Windows obarati, odes u control panel, network i tamo imas da kreiras novu konekciju.
I kad je kreiras pravilno za tu mrezu, pojavit ce ti se ta ikonica.
A postavke za konekciju preuzmes od njih (mozda i neki fajl ako treba).

Napisi na kojoj si kablovskoj, mozda neko ima na istoj, pa da ti sve korak-po-korak napise...
 
boki sve uradio kreiram ja konekciju sa user nameom i pasvordom i pojavi se meni ikona i kad kliknem 2x da se konektujem izbaci mi eror 769 mislim da je i nece jer fali taj nekakv local area conection a internet je hs-net sve sam pokusao i pravio koenkcije i modem kopcao sa usb-eom i onda na one nekave druge kablove al nece pa nece samo izbaca taj eror i kad je modem iskljucen i ukljucen
 
100% driver za mreznu ti fali :icon_sad:

kliknes na my computer/desni klik/properties/hardver/device manager i otvorit ce ti se novi prozor...ako je do tog drivera,imas zuti upitnik kod ikone network adapters :icon_rolleyes:
 
Početnik
pa druze nemas drivera od mrezne kartice.. idi na my comp. desni klik potom
manage i kad ti otvori prozor onda ides na device manage i tu pogledaj da li imas
neki uzvicnik zute boje.. ako imas onda pogledaj sta je u pitanju, jer ako ima
uzvicnika onda nemas drivera od toga necega..:icon_biggrin:
 
Član
ma samo control panel i kreiras konekciju...al moras imati instaliran driver od mrezne kartice...dje ces zbog tog windows obarati bolan bolan...ja svoj komp imam vec dvije godine i prije 7 dana mi drugi put tek se sistem reinstaliro.....
 
GOLF TZ je napisao(la):
ma samo control panel i kreiras konekciju...al moras imati instaliran driver od mrezne kartice...dje ces zbog tog windows obarati bolan bolan...ja svoj komp imam vec dvije godine i prije 7 dana mi drugi put tek se sistem reinstaliro.....

sistem sam obarao zato sto je bilo prepuno virusa i nekavih trojaanskih konja i onda reko ajd da oborim sistem i ponovo sve fino jer je sav stopao i razdrndan bio i znam dici nije mi prvi put al ovo sranje fkt nezz ajd ugl vidjecu sutra da pokusam ovo sto ste rekli mozda i uspijem
 
Član
Schumacher je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
ma samo control panel i kreiras konekciju...al moras imati instaliran driver od mrezne kartice...dje ces zbog tog windows obarati bolan bolan...ja svoj komp imam vec dvije godine i prije 7 dana mi drugi put tek se sistem reinstaliro.....

sistem sam obarao zato sto je bilo prepuno virusa i nekavih trojaanskih konja i onda reko ajd da oborim sistem i ponovo sve fino jer je sav stopao i razdrndan bio i znam dici nije mi prvi put al ovo sranje fkt nezz ajd ugl vidjecu sutra da pokusam ovo sto ste rekli mozda i uspijem

Ako znas dici sistem trebao bi i to znati. Nista samo desnim klikom na Ikonu My Computer pa properties pa na karticu Hardware i kliknes taster device manager i vidit ces
 
Član
Schumacher je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
ma samo control panel i kreiras konekciju...al moras imati instaliran driver od mrezne kartice...dje ces zbog tog windows obarati bolan bolan...ja svoj komp imam vec dvije godine i prije 7 dana mi drugi put tek se sistem reinstaliro.....

sistem sam obarao zato sto je bilo prepuno virusa i nekavih trojaanskih konja i onda reko ajd da oborim sistem i ponovo sve fino jer je sav stopao i razdrndan bio i znam dici nije mi prvi put al ovo sranje fkt nezz ajd ugl vidjecu sutra da pokusam ovo sto ste rekli mozda i uspijem

kod mene rodjak zivi u sarajevu on ima taj kablovski...kod njeg je neki bh kabel net.....on kad obara sistem samo digne sistem i napravi novu konekciju tamo u control panel pa network and internet connections.....neznam bogami....to se da napraviti.....ja kad oborim sistem samo napravim konekciju za adsl i sve radi....nije to tezak poso a pogotovo nije za kompjuterske strucnjake....
 
GOLF TZ je napisao(la):
Schumacher je napisao(la):
GOLF TZ je napisao(la):
ma samo control panel i kreiras konekciju...al moras imati instaliran driver od mrezne kartice...dje ces zbog tog windows obarati bolan bolan...ja svoj komp imam vec dvije godine i prije 7 dana mi drugi put tek se sistem reinstaliro.....

sistem sam obarao zato sto je bilo prepuno virusa i nekavih trojaanskih konja i onda reko ajd da oborim sistem i ponovo sve fino jer je sav stopao i razdrndan bio i znam dici nije mi prvi put al ovo sranje fkt nezz ajd ugl vidjecu sutra da pokusam ovo sto ste rekli mozda i uspijem

kod mene rodjak zivi u sarajevu on ima taj kablovski...kod njeg je neki bh kabel net.....on kad obara sistem samo digne sistem i napravi novu konekciju tamo u control panel pa network and internet connections.....neznam bogami....to se da napraviti.....ja kad oborim sistem samo napravim konekciju za adsl i sve radi....nije to tezak poso a pogotovo nije za kompjuterske strucnjake....
HEJJJJJJJJJJJ
vidis li sta pisem ja sam napravio konekciju i sve je to ok ali nema ovog sranja local area conection i lik koji radi u hs netu kaze fali ti ta local area conection i pitanje je kako da nju napravim eto rekla je raja kako i sta sutra cu probati i to je to a isto i ja tako oborim sistem i idem create a new conection i bla bla bla i radi al njoj nema ikone local area conection u tome je problem :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top