Pitanje Punto Mk2

Pitanje Punto Mk2

Član
Pozdrav.

Zanima me dal se moze bez nekih velikih prepravki prebacit zadnji most sa diskovima sa HGT na mog Punta Mk2a 4 vrata...

Koliko bi me to izaslo i koliko posla ima..dal se neko zajebavao s tim??:D:D
 
Član
Simunovic Sladjan je napisao(la):
Pa zasto most prebaci samo zadnje glavcine sa klijestima i rijesen problem

zar moze to? Vidi nisam to radio nikad nit se razumijem... sta je sa crjevima intalacijom ABS folovi i to... ?? jel se mora i to uzimat ili samo glavcine sa kljestima??:icon_smile:
 
Član
Ma to ti ne treba i previse ces se zaj*avati da bi to uradio a na kraju shvatis da sa svojim motorom nemas potrebe za takvim kocnicam, em ti se trose disk plocice duplo brze em su jako skupe.
Ako se ipak odlucis, mozes zamjeniti citav most a mozes i samo glavcine pa na njih da stavis celjusti i diskove.Ali to bukvalno moras sve skinuti sa postojeceg punta, i to je jako tesko, lakse ti je skinuti citav most.Uvjerio sam se u to.
Sto se tice abs-a nisu ti isti zadnji senzori i to ces najvjerovatnije morati kupiti sa mostom i moraces kupiti zadnji srednji kocioni cilindar jer ni on nije isti.
Ako si u Sarajevu ja ti imam dosta stvari sa Brava HGT.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ma to ti ne treba i previse ces se zaj*avati da bi to uradio a na kraju shvatis da sa svojim motorom nemas potrebe za takvim kocnicam, em ti se trose disk plocice duplo brze em su jako skupe.
Ako se ipak odlucis, mozes zamjeniti citav most a mozes i samo glavcine pa na njih da stavis celjusti i diskove.Ali to bukvalno moras sve skinuti sa postojeceg punta, i to je jako tesko, lakse ti je skinuti citav most.Uvjerio sam se u to.
Sto se tice abs-a nisu ti isti zadnji senzori i to ces najvjerovatnije morati kupiti sa mostom i moraces kupiti zadnji srednji kocioni cilindar jer ni on nije isti.
Ako si u Sarajevu ja ti imam dosta stvari sa Brava HGT.

pa zato sam i govorio citav most,da to samo zasarafam i prikopcam... nerviraju me dobosi previse, plocice nisu skupe za zamjenit uglavnom jeftinije nego pakne a i bolje koce...

eh sad ja sam mislio na punto HGT... mozda neki na otpadu da nadjem..to bi nekako bila najbolja varijanta...;)
 
Član
Pa da to ti je jedina varijanta, ja bih ti u Srbiji mogao naci ali kako transportovati.
Potrazi po lokalnim otpadima jedino to.
 
Član
to ce ti biti iskreno promasaj.
razmisljao sam o istom i odustao.
previse love i posla nizasta.
nikad vise neces imati kocnice kao sto imas sad. mozes sebi samo veci problem napraviti ugradnjom diskova nazad 8nejednako kocenje, prejaka kocnica i sl). zadnji cilindar ti radi u zavisnosti od zadnjeg ogibljenja (sila kocenja se tako podesava) pa mozes imati preslabu ili prejaku kocnicu. nadam se da znas sta se desava u slucaju kad prednje kocnice koce slabije od zadnjih i kad zadnje koce slabije od prednjih.
usljed loseg podesenja zadnjeg cilindra moze doci i do blokiranja zadnjih tockova.

moje iskreno misljenje je da se ne upustas u to jer kocnice su ti izvrsne na autu i sto sebi na glavu navlaciti veci belaj nego sto ti treba. zbog cega? da bi raja (ili ti raji rekao) rekla da imas nazad diskove. nije to bolan golf 2 pa da se medjusobno gledaju ko ima diskove nazad a ko ne.

mani se corava posla poslusaj me
 
Član
emirEX_sa je napisao(la):
to ce ti biti iskreno promasaj.
razmisljao sam o istom i odustao.
previse love i posla nizasta.
nikad vise neces imati kocnice kao sto imas sad. mozes sebi samo veci problem napraviti ugradnjom diskova nazad 8nejednako kocenje, prejaka kocnica i sl). zadnji cilindar ti radi u zavisnosti od zadnjeg ogibljenja (sila kocenja se tako podesava) pa mozes imati preslabu ili prejaku kocnicu. nadam se da znas sta se desava u slucaju kad prednje kocnice koce slabije od zadnjih i kad zadnje koce slabije od prednjih.
usljed loseg podesenja zadnjeg cilindra moze doci i do blokiranja zadnjih tockova.

moje iskreno misljenje je da se ne upustas u to jer kocnice su ti izvrsne na autu i sto sebi na glavu navlaciti veci belaj nego sto ti treba. zbog cega? da bi raja (ili ti raji rekao) rekla da imas nazad diskove. nije to bolan golf 2 pa da se medjusobno gledaju ko ima diskove nazad a ko ne.

mani se corava posla poslusaj me

ok;);)
 
Član
Brum Brum je napisao(la):
za tvoju masinu i te sto si dobio kocnice su previse, tako da ti to netreba.

...znam ja da su one odlicne za ovaj motor...no u planu mi je da ubacim jaci..pa sam mislio polako da pripremim teren za taj malo jaci motor..

..no hvala puno za savjete;)
 
Top