PIaggio NRG nece da upali

PIaggio NRG nece da upali

Desilo se sledece .. Vozio sam motor nekih 20-ak km i dosao kuci,parkirao i sve uredno proslo.Posljie nekih 3h izađem i pokušam upaliti.Upali na prvu (palim na kurblu),sjednem i dodam gas,motor se počne kao gušiti i ugasi se.Sidjem i pokusam ponovo ali nece,nece,nece i nece,nema sanse.Odem u kucu,izadjem za sat vremena pokusam paliti nece nikako,fali mu mrva ali ni slucajno.Prvi put sam kurblao 10-ak min i poslije sam ponovo.Pokušavao sam i sa pola gasa,pun,bez gasa,vako nako ni čuti. AKO NEKO ZNA ŠTA JE ILI JE BIO U ISTOJ SITUACIJI NEKA PIŠE
Piaggio NRG Power
 
Član
I meni moj tako dooosta puta priredi iznenadjenje, doduse jes kinez lifan, ali kod mene samo bude mokra svjecica, skinem je posusim i pali ko mina, pa vidi i ti svjecku, najbezbolnije ti je to.
 
Moglo bi biti do akumulatora! Kod mene (Lifan) ispraznio se skroz akumulator , nisam ga mogao upaliti ni na kurblu! Spojio akumulator od auta, upalio ga bez problema! Trebam zamijeniti akumulator, ali o tom, po tom!:cool:
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Moglo bi biti do akumulatora! Kod mene (Lifan) ispraznio se skroz akumulator , nisam ga mogao upaliti ni na kurblu! Spojio akumulator od auta, upalio ga bez problema! Trebam zamijeniti akumulator, ali o tom, po tom!:cool:

Ti izgleda ne čitaš,i uopšte kakve veze ima kurbla sa akumulatorom :icon_rolleyes:

Za autora teme:Skini svjećicu,vidi da li je mokra-zazor provjeri-baca li iskru-probaj drugu ako imaš,očisti filter pa javi dalje.Ako ništa od ovog ne pomogne,skini svjećicu,našpricaj benzina u cilindar,vrati je opet i probaj upalit ;)
 
anelsr50 je napisao(la):
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Moglo bi biti do akumulatora! Kod mene (Lifan) ispraznio se skroz akumulator , nisam ga mogao upaliti ni na kurblu! Spojio akumulator od auta, upalio ga bez problema! Trebam zamijeniti akumulator, ali o tom, po tom!:cool:

Ti izgleda ne čitaš,i uopšte kakve veze ima kurbla sa akumulatorom :icon_rolleyes:

Ajd ne pametuj!
Ni meni nije bilo logicno...ali je tako!
Nije htjeo nikako da upali...ni na akumulator, ni na kurblu (probao 3-4x po 15-20 min), nabildao sam nogu, i nista!:lol:
Spojim na akumulator od auta, i upali. Vozio ga nekih 10-15 min. i poslije toga ga upalio na kurblu od drugi put! I dan danas ga palim na kurblu, jer nisam uzeo aumulator!:icon_smile:
 
Super Moderator
Nije do akumulatora i kod mene je na gileri bio prazan, nisu i ni svjetla radila ni kontrol tabla, al je palio na kurbulu normalno
Prvo vidi baca li svjecica varnicu, najlakse da krenes od nje.. Moze biti nesto skroz bezveze, a u najgorem slucaju da je propuho, al ni to nije strasno nisu karike skupe ;) (odnosno karika, ako je malo ''sportskiji'' klip :) )
 
Član
svijeca, falš zraka, karike itd... kreneš redom, smirglom ubij svjecicu, provjeri crijeva (prirubnica izmedju karba i masine-pretpostavljam da ni ta generacija nije ajnspric)... ocisti i zracni filter, mada to 99% nije razlog, al vrijedi probati-2 min posla
 
Nisam ulazio odavno mogu vam reći
Eh ovako,ujutru ponovo probam i po zvuku kontam da nema struje.Skinem svjećicu koju je neko stego ko da mu je zadnja u životu,svaka mu čast,nemam rječi stvaro Izvadim svjećicu ona crna u pm ( sipana mješavina radi razrade 2 % + uljna pumpa dodavala,isto oko 2% ).Skinuo,očistio žičanom čestkom dobro,iskurblo ga malo,vratio svjećicu,upali na čvoku ( kompresija ),Ja da krenem ne može dovoljno podići obrtaje da krene ( tvrde oprugice),šta sad koji ***** jebe ..Skini svjećicu ponovo,prislonim uz ram,kurblaj kad ona baca i okolo ,ne znam kako to uspjeva ali i po navoju i jebe mater sama sebi ..A stavlljena dan prije toga,NGK po katalogu znači original za moj motor ..Kontam ajd svjećica uvijek treba,odletm kupim istu takvu sa istim vrijednostima,uvrnem,lulu vratim,upalim,gas on ide kao mahnit.. Odem napraviti krug da istestiram jel sad sve uredu zaustavi policija bez kacige bez papira,igdje išta ..i jebi ga . eto,sad uglavnom radi .ide kao mahnit,odaziv na gas mnogo bolji,nakupovao sam nekih djelova i eto tako,raduka se .
 
Top