Peugeot oborio rekord u potrošnji sa 2,85l/100km

Peugeot oborio rekord u potrošnji sa 2,85l/100km

Član
To i govorim,moguce je,ali i extra gradske voznje nek uzme i 5-6 litara to je extra,kao sto rece auto nije metar sa metar nego je donekle luksuzna limuzina a ujedno i gradska jurilica extra stedljiva,dovoljno od njih stim da nisu imali nikakve inovacije dugi niz
 
Član
Na stazi je moguca potrosnja, sto da ne :D (nije golf da je nemoguce :D) pa moj pug od Teslica do Trebinja 352 km potrosio 18 L znaci 5.1 na 100km :)
 
Član
gdje bi ovaj s pezoom rekao da ovaj novi 308 ne valja,to bi bio smak svijeta kad bi se to desilo.
de malo ljudi udjite u stvarni svijet oko te potrosnje pogotovo, pa u mene skuter na otvorenom trosi 3litra
 
Član
Razumili smo,svaka rasprava o potrosnji i autu koje ne spada u VW grupaciju nije moguca da se uspostavi,ocito francuska vozila treba pregrupirati i prebaciti u grupu "Ostala vozila" da bi ostatak foruma bio zadovoljan xD xD xD
Otvorila se tema da li auto ima chip ili nema pa se raspisalo 17 stranica,tesko otvoriti i pogledati ili platiti da se vidi jel ima chip ili nema,otvori se tema skripe vrata u golfa II pa se po tri dana pise razlozi zasto skripe.a ovamo ljudi glavu gube razmisljajuci sta da urade na svojim autima i pitaju za savjete dobiju samo "scroll down" preko teme i to je to...Ali hajde nema veze samo nek se pise
 
Član
Matej, uzeo si mi riječi iz usta. Kad su bile teme o pasatu i golfu kako malo troše, svi počeše da hvale, das auto je to, a kada Pežo to uradi, onda nemoguće. Zato i mrzim ovaj VW, i nikada u životu ga ja ne bih kupio, da je jedina marka išao bih pješke.
 
ajde bolan. postoje i druge njemacke marke a da nisu VW. :D kupite BMWa ili audija :D moze i mecka. al je to ipak penzionersko auto :D a porsche necu ni da spominjem :D
 
Moze se fino reci nismo imali para pa smo kupili peugot :D .Ali da ovo ne predje u svadju ne omalovazavam peugot ali gdje ste vidili da dobar auto ima 1.2 motor.Sto trosi ti i ide i to je jedina cinjenica ove teme.
 
Član
Pa ajde postavimo stvari ovako po ljudima iz Bosne i njihovo razmisljanje....
-Peugeot trocilindras malog obujma trosi 3 litra u "prilagodjenim uvijetima" na stazi....,gradske voznje se ocekiva 5-6 litara,vas zakljucak NEMOGUCE!!!!
Audi 2.7 TDI ili 3.0 TDI sa 2+ tone,gume 225 45 r18 sa 220+ konja po nasim "bosnjama" trosi 8-9 litara???? MOGUCE!!!!
Ajde svega ti dosta ovog mentalizma,jebe mi se za toga Puga sto je oborio rekord nikad ga necu ni imati i da imam pare jebo me Pezo sto bi ga i pogledo kao i vecina nas,toliko smo skuceni u razmisljanju da to istine nisu,normalno da se mora pretvoriti u svadju i tesku raspravu kad niko ne koristi ni mozak ni logiku i ne vjeruje ni u sta drugo sem sto nije dokazani kvalitet koji se pravio prije 25+ godina!!!!! Dakle nema mijesta novim inovacijama i novim idejama jer svi zivite sto se tice auto moto svijeta u 1983. pa nadalje....Necu da vrijedjam ali sam primoran,isto konji samo gledate pravo bez okretanja oko sebe.....Uvjeren sam sada,ne treba nista dalje pisati otice ovo di ne bi trebalo :D
 
Super Moderator
Ja samo ne kontam sto se uvijek u slicnim temama pise protiv VW ili golfa.... sta to fali VW-u i golfu? tipa ne bi ga nikad vozio i slicno.. to je takodje jedan jako dobar auto htjeli vi to ili ne
pezo je jako fin i dobre su ideje malih motora.. mozda moze trosit otvorene 3 litra, al gdje pise 5-6 da po gradu trosi?
 
Super Moderator
Pa kakve veze to ima s logikom? Ovo je na stazi idealni uslovi i nonstop voznja nekih 55 km/h.... I meni focus 1.6 tdci na otvorenom u idealnim uslovima pokaze 3.5 prosjecnu al nonstop buljim u BC i pazim eto da vidim moze li. U gradu mi trosi 6.5-8 zavisi koji grad je u pitanju i kako se vozi al ima manje konja od ovog pezoa i dizel je a ja koliko znam dizeli inace manje trose
Probavo sam i sa jacim benzincima spustat potrosnju na otvorenom i moguce je al po gradu je to druga prica. Ja se kladim da bi ovaj pezo po sarajevu trosio bar 8 litara. A vidjece se potrosnja kad ljudi pocnu pricati svoja iskustva
Ja opet kazem da je auto super i da je ovo dobra tehnologija al opet ne kontam sto se u svakoj slicnoj temi spominje golf ili vw kao smece? Ako pezo trosi manje ne znaci da je bolji od vw-a i obratno
 
Top