Peugeot 407 1.6 hdi potrosnja

Peugeot 407 1.6 hdi potrosnja

Član
Vozim se s drugom u navedenom autu I gledam prosjecnu potrosnju od 5l, nesto mi to malo s obzirom da je 1/3 voznje gradska. Pocnem da cackam po board kompu I vidim trenutnu potrosnju od 2.5l :O 3 brzina 50km/h konstantno drzi gas. Nije mi jasno da li board laze ili se on vozi na solarnu energiju. Ima li neko masinu s ovim motorom? Bas me zanima da li su ove brojke I priblizno tacne? Jeste da se radi o trenutnoj potrosnji ali ja ne znam ni jednog dizela kog sam uspio trenutne spustit ispod 3.8-4
 
Član
Moguce je, moze trositi i 0.0l u brzini nizbrdo.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Super Moderator
Moze, taj motor malo trosi :) moze se spustit ispod 4 otvorene po boardu, barem ja focusa mog, a onako neki prosjek je 6.5-7
 
tezak je 407, licno ga nisam vozio ali svi koji su ga imali se zale da je taj motor poslab za njega, pa tako da ta potrosnja ne moze bit ni mala jer moras dat gasa, on moze trosit na autoputu 5L mozda i manje ali na nasim putevima tesko
 
Ti motori stvarno malo trose, vozim i ja citroena C3 1.4 dizel motor prosjecna potrosnja je oko 4l da ga vozis ko lud 4,5 nemoze prijeci.
Sa rezervarom od 45l moze prijeci oko 1100km :) licno testirano ;)
 
Član
Ti motori stvarno malo trose, vozim i ja citroena C3 1.4 dizel motor prosjecna potrosnja je oko 4l da ga vozis ko lud 4,5 nemoze prijeci.
Sa rezervarom od 45l moze prijeci oko 1100km :) licno testirano ;)
Ne znam kako vozis, ali kod mene ne bi mogao da ide 4.5l da ide samo na vazduh.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Uff ne brinite vi za to dobro ja njega gasam, i jednom sam cak isao iz bosne za srbiju, autoputom sve drzo sam ga par kilometara puni gas 160km/h maksimalna brzina nemoze vise i ne moze potrosnja preko 4,5 samo se tu zakuje i to je to ne znam kako je napravljeno ali tako je vjerujte mi :)
 
Član
Uff ne brinite vi za to dobro ja njega gasam, i jednom sam cak isao iz bosne za srbiju, autoputom sve drzo sam ga par kilometara puni gas 160km/h maksimalna brzina nemoze vise i ne moze potrosnja preko 4,5 samo se tu zakuje i to je to ne znam kako je napravljeno ali tako je vjerujte mi :)
Onda vozis perpetumobil.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
 
Top