Peugeot 206 tuning

Peugeot 206 tuning

zes

Član
E ovako, vozim Pežoa 206 1.9 dizela sa 3 vrata, najobičnijeg. Bez grama ikakvih dodataka na sebi. Želja mi je da ga odradim da lijepo izgleda prvenstveno vani estetski, interijer neću da diram jer je solidno odrađen i udoban, a motor kad dođe vrijeme.
Naime, za ovo sam nub, početnik što se tiče prerade, pa će neka pitanja možda biti i glupa i sve to stoji, ali želim da se informišem maksimalno da me ne levate kad negdje odem
Stvari koje bih želio da radim ću da navedem ispod i ujedno i pitanja vezana za iste dijelove:

1. prednju karambolku da zamijenim običnu i da stavim od GTI/RC verzije (znači sa mrežom, velikim otvorom i maglenjacima - koje nije imao do sad)
Eh, da li ta karambolka može na isti vezni lim ili moram i to mijenjati? I kakva je situacija sa ugradnjom maglenki na puga koji to prije nije imao, je li skupo i teško za odraditi?

2. angel eyes farove naravno, bez njih neću da pričam :D (bez hroma, crne obične jer auto je bijelo i hoću da napravim taj neki b/w kontrast)
Pitanje oko anđela; da li se ugrađuju kao i obični farovi ili ima nešto drugačije, i da li je onaj jack za elektroniku isti ili se nešto mora i oko toga petljati? I na kraju, je li teško mijenjati sijalicu na anđelima? Čuo sam da jeste ali opet da provjerim...

3. zadnji spojler iznad šajbe.
Kako se on postavlja? Je l' imaju šarafi ili se lijepi ili kako već ide to?

4. skidanje slova i brojeva nazad - to me zanima kako se radi, je li se samo oguli ili se mora farbati preko toga?

5. pragovi - bilo kakvi, samo da popuni malo prazninu, čini mi se da imaju ona neka tzv. "peraja" neko mi je prič'o o tome, nešto malo plastično samo estetike radi, kači se na karambolke obje i dođu manji pragovi u setu, to bih volio da nađem ako ima.


Eto, to su neke moje želje za promjene na autu, zreo jeste za farbanje, tako da dijelovima koje mislim stavljati boja nije bitna, bitno je da nisu oštećeni da ih ne moram ispravljati i gitovati, pa ako neko ima nešto jeftino za prodati usput nek mi se javi na pm. Inače svaka informacija od ovome iznad napisanom je dobrodošla.
Lijepo zahvaljujem <3
 
BHT Ovisnik
hajde ja cu ti napisati sto znam iz druge ruke,inace evo ti garaza od po meni jednog jako finog puga 206, od kolege, tu je na forumu
http://bhtuning.com/threads/pug-206-i-m-blue-update-neke-sitnice.39462/page-31
inace auto je izgledao na kraju ovako i prodao ga je,valjda ce ti moci odgovoriti detaljnije na neka pitanja
886660_10151507145863641_173165471_o.jpg

894107_10151531689172888_1664478375_o.jpg

881992_10151531688932888_1703086137_o.jpg


-On je izmjenio 3 branika i siguran sam da ti ne treba drugi vezni lim, samo klasika,zamjenis branik
-Sto se tice angel eyes kupis odmah farove takve kao sto su i na ovom pugu, mada je tesko nabasat na kvalitetne farove, bolja opcija po meni je da se obratis članu "Liga" i stavis projektore u svoje farove kao sto sam i ja radio
, sjenilo i ostalo obojis u crno, a on ti moze i napraviti angel eyes ja mislim, tako da dobijes vrhunski kvalitet jer svi ovi zamjenski ćunirani farove lako magle,odu sjenila i sl. , dok ovi morimoto projektori su prva liga....
-Slova se lagano najlakse skidaju s koncem,podvuces i lagano skidas,to mozes progooglat, onda jednostavno isploiras,ako ostane ljepljivo najlakse ugrijati fenom i skinuti te po tome ispolirati tu gdje su bila slova, jednostavno uglavnom
-Za pragove neznam, al ne bih to kentrao osim ako nemaju njegovi da ne ode u krivom smijeru
A glavno prije svega su felge jer one cine vise od 50% auta,prvo se za njih snađi 15-16 da mu odgovaraju
Valjda ti se javi i netko sa malo vise informacija
 
Član
Druže u vezi skidanje slova i brojeva nazad moze i bez farbanja samo se pažljivo odljepe i ispolira da ne ostane ono ljepilo ;)
 
Top