Peugeot 206 lampica

Peugeot 206 lampica

Član
Aha, sad ja mehanicara zvao kaze mogao bi biti neki sitni kvar, nije spominjao bobinu/bombinu, pa rekoh da cujem jos vasih misljenja.
 
Član
Pa radi li na 3 klipa kad vozis osjetis li? Ako radi bobina sigurno, mozda su ti stare svjecice pa zbog plina neka crkla i sjebala bobinu
 
Član
Pa radi li na 3 klipa kad vozis osjetis li? Ako radi bobina sigurno, mozda su ti stare svjecice pa zbog plina neka crkla i sjebala bobinu
A ne razumijem se bas u klipove, u glavnom svijecice nisu nikad mijenjane otkad je kod mene to je 2 god., 3 dana je normalno radio i na plinu i na benzinu do danas, kad se taj problem poceo pojavljivati i sad isto trza i na plinu i na benzinu i ta je lampica ukljucena, ako je bobina znate li koja je odprilike cijena polovne ili nove peugeot 206 1.6 16v 2001 ?
 
Član
Pa radi li na 3 klipa kad vozis osjetis li? Ako radi bobina sigurno, mozda su ti stare svjecice pa zbog plina neka crkla i sjebala bobinu
Cuj osjetio bi da radi na 3 klipa pa i cuo bi ako se i malo razumije u auta osjetio bi na snazi. Pa ne mora crknut bombina moze ona i stekat kad se ugrije. Ovdje moze jedino dijagnostika i dobar mehanicar pomoci.
 
Član
Cuj osjetio bi da radi na 3 klipa pa i cuo bi ako se i malo razumije u auta osjetio bi na snazi. Pa ne mora crknut bombina moze ona i stekat kad se ugrije. Ovdje moze jedino dijagnostika i dobar mehanicar pomoci.
Da osjeti da gubi na snazi kad se to trzanje pojavi, a i temp mu nekad ide iznad 90 sto se prije nije desavalo :banghead::banghead:
 
Druže otiđi ti na dijagonostiku, daš 20 KM i miran si jer znaš u čemu je problem. Ovako ti mi možemo govoriti o milion kvarova od skupih do jeftinih i samo te glava zaboli.
 
Član
Pozdrav, ovako nastavak problema, otisao na dijagnostiku i ucitao je bobinu/bombinu, promjenjena je i stavljena nova, ali auto i dalje trza ?
Pomagajte ne znam sta raditi, mehanicari isto ne mogu problem da otkriju....
 
Član
Razvodna kapa, kablovi, svjecice? Vidi navece ispod haube vide li se mozda varnice kakve da nije kabal negdje pukao? :)
 
Član
Razvodna kapa, kablovi, svjecice? Vidi navece ispod haube vide li se mozda varnice kakve da nije kabal negdje pukao? :)
Druze nije kod mene auto, kod mehanicara, sutra ce kod elektricara pa ce pokusati i to, znaci sve ok osim tog trzanja i na dijagnostici jedino pokazala da je otisla bobina/bombina i novu znaci kupio i opet trokira auto kad se da gas....ne znam sta da radim, a izgleda ni oni....
 
Top