PC to TV via HDMi sound???

PC to TV via HDMi sound???

Član
ovako, graficka karta mi je Radeon x1650 ... je li moguce da komp spojim sa tv-om putem DVI/HDMi veze i da mi pri tome salje i zvuk na tv preko HDMI kabla... takodjer ako moja graficka ne podrzava zvuk (a nemam pojma da li podrzava) je li moguce spojiti zvucnu sa grafickom kartom pa da zvuk ide preko HDMI kabla???
 
Član
Jeste moguće je samo ti treba prelazni džek, ne znam kako se zove. Uglavnom, on se spoji na onaj dugi bijeli džek (na grafičkoj pokraj onog plavog za monitor) a s druge strane ostane ti hdmi ulaz. ;)
 
Postoji converter DVI/HDMI ali ne znam hoce li prenositi zvuk. Eto mala ispravka sorry, ja sam bio mislio nesto drugo.... :icon_smile:

Merrro je napisao(la):
Jeste moguće je samo ti treba prelazni džek, ne znam kako se zove. Uglavnom, on se spoji na onaj dugi bijeli džek (na grafičkoj pokraj onog plavog za monitor) a s druge strane ostane ti hdmi ulaz. ;)

"prelazni dzek" - DVI to HDMI converter
"dugi bijeli dzek" - DVI
"pokraj onog plavog za monitor" - VGA

eto tako se nazivaju ;)
 
Član
zavisi koja je tacno x1650, neke pro verzije imaju hdmi izlaz i direktno tada moze zvuk/slika... dvi obicno ne prenosi zvuk...

mada kod atija je drugacija situacija nego kod nvidie, ati hd karte daju zvuk i preko dvi-a, dok nvidia treba obicno ovo; SPDIF

http://i277.photobucket.com/albums/kk57/xgamepc/DSC01243.jpg

kopcas se sa maticne na graficku... ugl, probas i vidis heh
 
Top