Passat nece da upali

Passat nece da upali

Prije 2 dana dosao u sarajevo na posao i u putu mi je pocela da trepce lampica koja se inace pali na odredjenim obrtajima i poceo je relej ona kutica u osipuracima ubodena je u utor broj 12, eh dosao taj dan i ujutro nisam mogao da upalim,provjerio osigurace,benzina ima i kad dam kontakt ne cuje mi se zujanje pumpe, dao sam taj relej(valjda se tako zove) na prnvjeru pa cu cekad a vi dajte kazite sta u belaju sam do uwrata

Pumpa se nekad cuje i kad dugo verglam ucuti se i opet nakon 24 sata se cuje al posle verglanja se opet ucuti
 
Član
Ako ti je pumpa glasno zujala u zadnje vrijeme i ajo ti je znao zatrokat na vecim obrtajima onda ti je pumpa rikavela ;) hehe mozes stavit neku polovnu ako nisi siguran... Ako upali eto ti ga na. Ja bi kupio novu svakako
 
Jbg drug ja samo palim na benzin jer imam i plin a nije se cula samo kad dam kontakt ona ono se lijepo cuje, a da je riknula ne bi se jutros cula i opet nakon duzeg vremena je stalo,dao sam taj relej na provjeru pa ako on bude ok idem na pumpu sad nez dal relej igra ulogu mada dok je pumpa zujala ja izvadim taj relej ona ne radi a kad vratim ona radi mislim tako je bilo dok se jos cula da radi h
 
Sto se tice releja, on se da lako provjeriti... to si mogao i ti provjeriti, kontakte 85 i 86 spojis na akku, 85 (-) a 86 (+) i ako relej kucka trebao bi biti uredu mada mozes za svaki slucaj da ga zamijenis sa drugim da probas... a isto tako si mogao utvrditi da li radi, stavis prst na relej i das kontakt, trebao bi osjetiti kako relej kucne na kratko... mada se zna desiti da relej kucne ali da ne radi, zato probaj sa drugim relejem ;)

sto se tice pumpe, ona nesmije stalno da zuji, relej je iskljucuje nakon kratkog vremena tj. ubrizgavanja goriva i kad upalis auto relej je opet ukljucuje i ona stalno radi tj. baca pritisak prema sistemu za ubrizgavanje goriva... i kod pumpe moze biti dosta slucajeva, da radi ali da nema dovoljan pritisak, da malo radi malo ne radi itd. to se mora uvtrditi sta je pitanju...

nego mene vise interesuje ovo sto si naveo da ti se upalila lampica u toku voznje na odredjenim obrtajima... koja je lampica svijetlila?
 
Lampica je narandzaste boje i ona se i prije palila ali npr kad se stisne gas i kad treba presaltat u vecu ona se pali a i kad se auto tusi npr u 4 a tesko mu u uz malo vece brdo ona daje znak da treba presaltat! Samo sto ona nije svijetlila neg je brzo migala u istom brzinom kao i zvuk u releu e sto se tice da pumpa ne nabija pritisak kad sam verglao krene da upali ali kao da nema benzina a ima ga ? Kolko je tesko skinut pumpu jetl se ona nalazi na rezervaru i kako doc do nje. Poz hpk

Lampica narandzaste boje i ona se pali kad se auto stisne ili tusi pa ona daje znak da treba usaltat u manju ili vecu,e a sto se tice pumpe dok se culo zujanje kad sam verglao kao da hoce da upali al nema dovoljno benzina a ima ,i lampica je ta kad se da kontakt upali se i ona dok sad ne radi pri davanju kontakta
 
Danas nekako jedva skinuo poklopac na rezervaru i vidim dole0 nesto bijelo oblik valkast kao flasa i pokusao sam rukom povuc al nece van e sad da li to ide komplet van ili se to bjelo rasklapa pa se iz njeg nesto izvuce odnosno pumpa, i da napomenem prije ovog kvara nije mi pokazivala t kazaljka gorivo a sad pokazuje
 
Član
senad_kasum je napisao(la):
Danas nekako jedva skinuo poklopac na rezervaru i vidim dole0 nesto bijelo oblik valkast kao flasa i pokusao sam rukom povuc al nece van e sad da li to ide komplet van ili se to bjelo rasklapa pa se iz njeg nesto izvuce odnosno pumpa, i da napomenem prije ovog kvara nije mi pokazivala t kazaljka gorivo a sad pokazuje

jaro ja mislim da bi ti pumpa trebala biti ispod auta negdje na boku :icon_question:
 
Druze vidim ja dole to i cijevi od odvoda goriva ka motoru i povratna samo mi je problem da je izvucem pa cu pozvat majstora mogu sta jos vise zeznut nadam se da me nece oderati po dzepu
 
Evo napokon sam skinuo pumpu jedva sam je izvadio a trebalo je samo okrenut i usput cu ocistiti rezervar i dao sam da mi donesu motoric ler gasa jer je i on zaribao hvala vam svima
 
ljudi trebam savjet hitno pumpa je bila ok i vratio sam je i nakon duzeg verglanja upalio sam auto ali kad dam gas upali mi se engine lampica i u motoru mi se cuje zvuk cak cak cak e sad mozda sto se nije palio 8 dana i i dalje miU releu pucketa mada sam stavio nov .nez smijem li vozit tako 5ahpn
 
Top