Passat B5 1.9 TDI propada gas

Passat B5 1.9 TDI propada gas

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znači auto je passat iz 99', 1.9 TDI 110ks, ima 130tkm i sav taj vijek je svake godine u ovlaštenom servisu.
Danas idemo ja i stari na drive, ide sve normala vuče fino, popnem se na autoput.. u četvrtoj gas do daske, ide do 3k rpm ono normalno moglo bi se reć, i nakon toga samo "propadne" neide nikako, preko 130 nisam uspio nabit... I nema onaj svoj zvuk motor (za diesel u kabini je jeben zvuk).
Siđemo s autoputa, proba još stari... neide u svim brzinama preko 2.5/3k rpm ništa, ko da ima 70-80ks možda.
Onda u sljedećih sat vremena auto je bio 2x ugašen/upaljen, i vozim doma. Još uvijek neide kak treba, stanem na crveno na semaforu... i reko ajd idem probat, gas do daske... gume cvile... prva druga... ide ko ... ko da ima para za kaznu hehe
Odemo opet na autoput, 180-190... zimske gume a ide fino bez ikakvih problema...

Šta je to moglo bit? Meni se čini premda je proradio sam tako "u radu" da je možda nekakav senzor poludio pa možda "mislio" da je turbina riknula, začepio se il nešt... Uglavnom sad radi normalno, zvuk je normalan... Redovni servis je tek za 3 mjeseca, starom se baš i neide sad na to ranije premda ide auto opet kak treba, al šta je to bilo.....?
 
Safe Mode se ukljucio prilikom voznje najvjerovatnije, odi na dijagnostiku i neka se vidi detaljno gdje je greska.
 
Član
isti pr. rijesen tako sto smo ocistili turbinu sada normala, sve opet dok se ne zaprlja na ovom nasem gorivu ako si iz sa ili blize idi kod clana zerr za til cas gotovo
 
Član
mariodrag je napisao(la):
nema to neke veze s gorivom nego penzionerska voznja

cim se zagrije gas gas

Moguće kak je bar u ZG ovih dana ono mokro, sklisko, snijeg... stari se vozio prelagano a ni ja ga nisam vozio dost dugo (ja nezz lagano lol)
Zato ja govorim okolo susjedima i rodbini... dajte mi auto jednom na mjesec i neće bit problema... :cool:
Malo kad razmislim, znam neke ljude koji bi si ovaj problem napravili u roku par mjeseci i nebi ni skužili da imaju problem jer šaltaju na 2.5k ... 3k je ono opak redline već :lol:
 
Moglo bi biti gorivo...tako je u mene u prijateljo bilo!Ode na drugu benzinsku,i normala...nije se nikad ponovilo!Kod njega je bio golf 3 TDI 1995 g!
 
Član
svakog tdi-a treba ubijat s vremena na vrijeme da zapamti ko je gazda, inace vidis sta se desava...
 

MTR

Član
MAF ti rokno , tako je i kod mene bilo , isto 100 % , samo pazi kad uzimas novi , mozes trazit potpuno nov ili onaj iz "austaha" ( repariran kod VW-a ) , ovaj drugi je jeftinji za 60 %
 
Član
MTR je napisao(la):
MAF ti rokno , tako je i kod mene bilo , isto 100 % , samo pazi kad uzimas novi , mozes trazit potpuno nov ili onaj iz "austaha" ( repariran kod VW-a ) , ovaj drugi je jeftinji za 60 %

Ali opet auto radi kako treba, da je se pokvario maf šta nebi ostao pokvaren?
 

MTR

Član
hmm , ako nije radio pa sad radi , mozda nije do njega . Kako stari vozi , onako penzionerski ili ?
nego ti uzmi auto , i na auto put , vozi na 3000 + obrtaja 20-30 kilometara nek se motor malo nadise zraka :D , fino se operu ventili , ispuh , i nema problema . Da bi chadja sagorjela treba veca temperatura i brza cirkulacija plinova
 
Član
Stari je vozio fakat penzionerski zadnjih cca mjesec dana, al jučer nakon što je proradio provozali smo se fakat ono... ispod 3 ga nisam ni puštao praktički, priobalna uz savu 130, na autoputu nisam mogo tolko nabit.. Onda na autoputu cca 20min do 190 je došao, noć je već bila pa nema prometa.. I fakat se po zvuku osjeti da motor radi savršeno.. neznam..
 
Član
Jesi vozio na diagnostiku?
kod mene je bila greska 17965 - prekoracen tlak i kad sam ocistio turbinu ponovo je bilo kako treba.. isto je bilo lagana voznja prije..
 
Član
zlax123 je napisao(la):
Jesi vozio na diagnostiku?
kod mene je bila greska 17965 - prekoracen tlak i kad sam ocistio turbinu ponovo je bilo kako treba.. isto je bilo lagana voznja prije..

Ne još, neznam ni dal će ić prije redovnog servisa.
U svakom slučaju hvala svima na odgovorima, kad se sazna 100% u čem je bio problem napisat ću da znaju ljudi ubuduće. ;)
Bitno je da sad radi i da nije bio neki velik kvar, ako se ponovi isto uskoro ide definitivno odma u servis, ako ne onda tek u 5. mjesecu na redovni pa će se i to pogledat.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top