Passat 5+ gubi snagu izbacuje bijeli dim

Passat 5+ gubi snagu izbacuje bijeli dim

Član
Imam problem sa passatom 5.5 1.9tdi 74kw 2002g sa predzenih 250xxx . Auto sam kupio prije nekih 3 mjeseca odma uradzen mali i veliki servis i provijeren na dijagnostici sve OK.

Zatim sam primjetio da dimi pri svakom 5/6 paljenu znaci nije cesto, dim je vise plavkaste boje. Auto je radilo bez problema tako da mi to nije smetalo.

Medzutim prije mjesec mi se dva puta desilo da usljed voznje na nekih 2500obrt izgubi snagu, auto radi al koda nema turbine sve dok nestanem i ugasim motor sacekam da se ohladi tek onda sve normalno bude.

Neki dan mi se desilo da izbaci bijel dim nekih 30sec auto je stajalo 10dana nije paljeno. Dim nije imao nikakav miris

Primjetio sam da je EGR ventil previse mastan i da kod intercooler ispusta ulje na sastavu gdje cijev ulazi vijerovatno gumica otisla. Auto netrosi ulje ne kapa nigdje normalan rad motora ima ne vergla.

Posto se nerazumijem u motore a majstori ce nagadzati sve moguce reperature zanima me dali je ko imao isti problem.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Član
Skini i daj nekome strucnom da ocisti turbinu. Mozda od prljavstine ne otvara dovoljno lopatice ili nece uopste i baca ga u safe mod.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Član
To sto si primjetio i jeste problem :D .. Ocistiti Usis, EGR, turbo i intercooler i rijesio si problem ...
 
Član
Koliko li kosta to ciscenje prepostavljam da je skupo cim se radi oko turbine

I dali svaki automehanicar moze cistit turbinu ?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Član
Na tom passatu se turbina skine za pola sata, moze ti svaki mehanicar to srediti, cijena varira od majstora do majstora, od 50 do 100km, ako nema potrebe za novim dozer ventilom .
 
Član
99% je do varijabile na turbini,sto ti svi govore,svaki bolji mehanicar ce ti to uraditi kako treba.Znaci skinuti turbinu rastaviti varijabilni dio i sve ocistiti i ispolirat kako treba i onda ima da ide ko raketa. :D
 
Top