passat 4 problem ????

passat 4 problem ????

Član
problem je sledeci vuca autu dodje da dobro vuce onda izbaci i nece gasa neprima gas preko 3500 rpm ugasis auto i ponovo upalis auto vuce normalno neko je vec mijenjao protokomjer zraka i procesor nakon toga je dobro auto islo i poslije ista stvar

inace auto je od komsije pa mu treba dobar savjet ako je neko imao slican problem

hvala
 
Član
Dizel pretpostavljam ?

Ide u safe mode,po meni najbolje bi bilo da odes na dijagnostiku.
Mozda je zaprljan egr ventil,turbina ,gubi negdje zrak ili slicno...
 
nek proba drugi protokomjer, mozda je stavio kineski, ako nista onda najvjerovatnije treba ocistit turbo
 
Član
ja bih krenuo od crijeva, vakume i sva crijeva pregledati, pa tek onda dalje. ciscenje turbine, egr ventila, maf senzora i ostalih zajebancija, solucija milion
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
nek proba drugi protokomjer, mozda je stavio kineski, ako nista onda najvjerovatnije treba ocistit turbo

Ovo ti je najbolja solucija, da probas sa drugog auta da stavis, kod mene je isti problem kao sto si opisao, promjenio, (citaj stavio polovan) i auto je islo kako treba, ali problem se opet vratio pa sad sam u potrazi za novim dijelom, ali ne ovaj kineski!
 
Neki dan frend ima problem s passato, 1.9 tdi 90 ks 97 godina. Uglavnom da ne duljim, crijevo mu bilo napuknuto, ali toliko sitno da ni zilet nebi mogao proci tu ali je gubio tu zraka i ovakav problem nastaje. Vidi mozda ti je do crijeva, pa tek onda gledaj "skuplje" dijelove ;)
 
Ne mora da znači da je do turbine odma .. Imao sam sličan problem na svom kad sam ga kupio,pogledaj crijevo koje ti ide od turbine do motore ;) Takođe pogledati ostala crijeva .. Jesi ga tjerao na dijagnostiku ?
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Ne mora da znači da je do turbine odma .. Imao sam sličan problem na svom kad sam ga kupio,pogledaj crijevo koje ti ide od turbine do motore ;) Takođe pogledati ostala crijeva .. Jesi ga tjerao na dijagnostiku ?

to mi je auto od komsije pa nema a cevjek nema vremena da ostavi auto na par dana da pregledam detaljnije pitam dali je neko imao slican problem da se ne ganjam vozio je u servis mijenjali su protokomjer zraka i elektroniku i radilo auto par dana i sada ponovo isti problem
 
Top