Passat 3BG 1.9TDI

Passat 3BG 1.9TDI

Član
miki321oc je napisao(la):
Cekamo slike unutrasnjosti

Ja cu mozda potraziti W8 lip ali bez parking senzora mislim da je oko 80-90KM cijena



Takodje slikaj nastavke od E60 kada postavis

Bude drug sto prije stvarno :))
potrazi w8 lip, mislim da ga polovnog neces lako naci jedino njemacka -ebay.de
zato sam i kupio nov, jedino to mi preostalo, ima i od limuzine, ali je malo drugaciji, ovaj mi bolje lezi, a svakako sam ugradjivao parking senzore, i zbog toga mi je najvise trebao taj.
Inace u limuzine park senzori dodju u ovoj lajsni na braniku.. pa sam tako jednim potezom rijesio 2 problema!!!
A cim budu nastavci kompletirani, naravno podijelit cu i slike, do sada mnogo sam oem nastavaka pregledao, ali e60 najslicniji w8 rorama
 
Član
ja sam prije nekoliko godina nasao na ebay-u najslicnije od inox-a, oko 70-80eur platio (isti precnik samo sto nisu zasjeceni kao na w8 )
ali su mi nesto dosadili pa cu ih najvjerovatnije unutra uvuci jos malo ili neke nove pa zato cekam slike od E
 
Član
miki321oc je napisao(la):
ja sam prije nekoliko godina nasao na ebay-u najslicnije od inox-a, oko 70-80eur platio (isti precnik samo sto nisu zasjeceni kao na w8 )
ali su mi nesto dosadili pa cu ih najvjerovatnije unutra uvuci jos malo ili neke nove pa zato cekam slike od E

bili su prije kupiti u ATU, tajco model SUPER TURBO TWIN, iste velicine isto zasjeceni, bas isto, ali problem je nastao kada sam trazio da ih kupim, jer su se prestali proizvoditi a sto je ostalo na stanju rasprodalo se bilo 80Eur komad,
to sam saznao iz prve ruke jer sam cak njihovu fabriku kontaktirao i rekose mi da je taj model izbacen iz proizvodnje nazalost...Cim bude montirano vidjet ces, fale mi jos za jednu stranu, ali obecao mi moamak donijeti za koji dan, bar se nadam...
 
Član
odgovaraja li ti ovakav nastavak
http://www.pik.ba/artikal/2183293/dupli-izduvnik-za-auspuh-ravni-okrugli/
 
Član
hehh, znam vidio sam ovaj na piku vec odavno, nazalost ne odgovara mi ovakav jer u w8 nije skroz ukrugal,nesto je izmedju elipse i cetvrtastog, neki blagi prelaz, a trazio sam da su sto slicniji, a i malo mi je ovaj povelik cini mi se ... al hvala ti svakako :)
 
Član
Odlican je drug, samo ne mogu da vjerujem da moze ovoliko da se crveni il' ga poliras svako malo il nesto nije u redu sa mojom bojom... :D

Jel' ovaj W8 nastavak bas W8 iz razloga sto vidim da je jako fino izrezan prostor za cijevi auspuha ili si ti to sam rezao, posto nez. da li znas da na standardnim dodacima branika dodje vec ocrtano i predvidjeno kud bi trebalo da se sjece u slucaju da se auspuh izvlaci vani, pa me to interesuje iz razloga sto sam takodej uzeo sebi taj nastavak sa parkiong senzorima ali nije w8 nego standardni neki, narano na njemu takodje ima ucrtano sa unutrasnje strane kud treba da se sjece....

Jesi uzimao originalne parking senzore ili neke "kinezke" nez. dal' ovi kinezki pasu u org. otvore na ovom dodatku, posto i ja planiram sebi ubaciti odmah senzore, cisto da zatvorim rupe... :D

Ps. I daj nam molim te nekih konkretnih slika kako spolja tako i iznutra, jer sam stvarno zaboravio ako auto i izlgeda iznutra... ;)
 
Član
Hvala, i ti i ja smo na LY3D, ma garaziran je cijelu zimu a i cijelo ljeto slabo sunca vidi, ne predje to puno godisnje, a ima vec dijelova za polirati sto se na suncu primjeti da bi moglo matirati, a od kada je kupljen nije niko nista polirao, ima malo tu i do kamere, slikano je sa n8 12mp, pa zavisi mozda kako se potrefi...
Jeste ovo je bas OEM nastavak ,nov kupio, zato i jesu ovakvog izgleda ovi prorezi za cijevi auspuha, nije nista rezano...
Narucio sam ovaj origigi lip od w8 ali karavana, jer samo karavan ima PDC sensore u lipu, kod limuzine dodju u ovoj lajsni na braniku, a nisam to htio da radim a i ljepse mi izgleda ovako,
Ako si uzeo taj sa pdc rupama od karavana mislim da bi trebalo biti ocrtano kuda da se sijece za cijevi auspuha, ali na mom od limuzine originalnom koji je skinut nije bilo toga.
Btw, nije samo da je prorezano, neg od ovog prorezanog ide jedna plastika koja prati taj oblik proreza i ide prema unutra, tako da ne bude kao rupa odmah, kad postavljao slike unutrasnjosti stavim ti i to pa ces vidjeti...

Parking senzori su originalni isti kao u a6 i a4 audija, ove kat. brojeve koje sam ja trazio malo je tesko naci ali sve se nadje, kupio i procesor od senzora originalni, s tim da sam ja sam pravio instalaciju i skopcao to sve da radi i dijagnostika na kraju, tako da je sada PDC full OEM:icon_biggrin:

PS. Bude sutra cim dodjem kuci i prebacim slike, dosta toga se radilo od prosli put, a budem poslikao i neke detalje da se bas vidi, uglavnom, trebalo bi se svidjeti forumasima, jer znam da se ovdje vise preferira OEM, german.... itd. hehhehe;)
 
Član
I kod mene je LY3D al' sto ti kazes prije da je do kamere...

Da uzeo sam taj nastavak i upravo to, ima ocrtano kud se treba rezati al' ce vjerovatno zogledati malo ruzno bez tok "finog" prelaza al' cu nesto iskombinovati da izgleda kako treba, medjutim nisam znao da odg. od karavana nastavak na limuzinu tj. da su isti i da na limuzini park. senzori dodju gore na lajsama, jednostavno nisam obracao paznju, no u svakom slucaju dobar si posao napravio, svaka ti cast!

Sto se tice park. senzora ja sam odluco uzeti ove "kineske" cisto da popunim rupe, ne baca mi se velika svota novca na nesto sto mi niej trebalo do sad pa nece ni ubuduce, al' eto sto kazu cisto, nek ima... ( Da produzi spisak dodatne opreme) :D

Ocekujem dodatne i detaljne slike, pogotovo ako si se igrao kakvim sitnicama i glupostima, jer me bas te sitnice uveliko privlace paznju... :D
 
Član
Ideja uvijek ima samo ih treba realizovati, i to bude kako treba, pokusaj nesto iskombinovati,
pa da bas 100% odgovara i ne odgovara, ove krivine na bokovima branika ne odgovaraju, i cak je malo duzi tj. skoro po 2 cm sa svake strane, ali nema toga sto mirna ruka i industrijski fen ne mogu prilagoditi ,heheh :D
Hvala na komplimentima, trudim se uvijek da to bude kvalitetno i da se ne "sfuseri" sto se kaze...

Pa nisu ni kineski losi, isto rade kao i ovi, da ti iskren budem, nemam pojma ni sam koliko je to od pomoci, jer ipak retrovizor je broj 1.
ali eto kad sam isao na taj OEM, pa hajd rekoh i senzore i auto-nivelaciju xenona cu srediti, jer su mi kamiondzije prije blicale dok vozim po noci, snop im tacno udarao u oci, a nisam to htio rjesavati mehanickim putem da fiksiram snop svjetlosti na neki stalan nivo, nego sada svaki put kada se upali kontakt farovi se automatski nivelisu na inicijalni polozaj, tj odrade ono "gore-dole" sa onom linijom od snopa svjetlosti...
Slike su danas napravljene, prazan mi je ovaj mob. pa sutra prebacujem i postam, inace su lose jer je i kamera losa a i svjetlost slaba pa je jos gora situacija, ali do nekog ljepseg dana sta je tu je...:icon_biggrin:
 
Član
Evo nesto sitno, losa kvaliteta i osvjetljenje skroz, al sta je tu je zasad...
malo chrome okvira oko steka unutra..
w6qc00.jpg

2nurm6p.jpg

sicevi, vec malo za ocistiti ipak...
nyff3k.jpg

W8 OEM chrome dekoracija ispod naslona za ruku...
348ln3t.jpg

Centralna konzola, preradjena sa single-DIN, na double-DIN, tj. prebacen climatronic iz gornjeg u donji dio, izbacen kasetofon i polica, ubacena aftermarket navigacija,
uz to zadrzani opet originalni mahagoni okviri i unutarnji nosaci, koje sam trazio po cijeloh BiH skoro godinu dana...
2vwegdd.jpg

5d4i1h.jpg


Volan sa komandama
rjdpg8.jpg


w8 unutarnje svjetlo sa ambient light osvjetljenjem...
9h52rt.jpg


Phaeton+ TT pedale i footrest
2wpiijm.jpg

2drc513.jpg


Za MAREX-a zadnji lip, otvor za auspuh:
erhnvp.jpg


zadnja klupa
2hx7r04.jpg


rikverc kamera..
riaqe9.jpg


in-pro chrome kape retrovizora, koje su prljave kao i auto :D
2yuwzfd.jpg


Bi-xenon upgrade, samo fabrika!!
1zwkf2p.jpg
 
Član
kako mi se samo svidja ta unutrasnjost to je cudo jedno, vidi se da si puno paznje posvetio detaljima, i fkt je to ono sto cini auto kompletnim, predobar je drug, cuvaj ga ;)
 
Član
ArminM je napisao(la):
kako mi se samo svidja ta unutrasnjost to je cudo jedno, vidi se da si puno paznje posvetio detaljima, i fkt je to ono sto cini auto kompletnim, predobar je drug, cuvaj ga ;)

hvalaa Armine, sve ono cemu se posveti bas ,mora na kraju da rezultira necim dobrim, uklopile su se boje unutrasnjosti i exterijera nekako bas...

B.M - Floyd je napisao(la):
Dobro bi bilo malo osviježiti farove ;) Odličan mlađi brat :cool:

hehe, bas younger brother,
ok su farovi samo sto je prljavo auto od ove kise nije se pralo pa ovako izgleda, inace je kristalno kad se opere...;)

Dzeniii je napisao(la):
Radel ti sad komande na volanu :icon_smile:

radi,radi uz blagu prilagodbu rade i komande sada!
 
Top