Pasat 5 1.9 tdi temp. Naglo porasla

Pasat 5 1.9 tdi temp. Naglo porasla

Član
Nije me odavno bilo, al evo vratio sam se sa novim autom i novim problemom... :)
Imam pasat 5 98 god. 1.9 tdi 81kw, kad sam kupio auto termostat nije valjao, zamijenjen je i usut je G12, tako je vozen jedan mjesec dana, i sinoc mi odjednom nestade grijanja skroz hladan vazduh duva (digitalna je klima) Medjutim veceras nikako ga nije bilo i krenem u grad auto se brzo ugrijao na 90° i odjednom samo kazaljka skoci na 130° stanem ugasim auto, otvorim malo cep od posude dok nije izasla para, poslije toga gledam temp. Na 90° sve normalno... Vratim se nazad opet isto skoci na 130° i cim sam stao vrati se na 90°... i ostavim ga kuci 3h dodjem maloprije upalim ga hladanmo pokaziva sjedem da ga provozam nisam 4km preso on je vec na 90°...
Je li neko imao slican problem, da li je problem u malom hladnjaku ili u necem drugom? Nadam se da ste me shvatili....
 
Ima.li vode u posudi? Meni se desavalo da nemam grijanja na istom tom motoru kad fali vode, ali meni se cini da ti je otisla vodena pumpa kao i kod mene, ili termostat los pa ne otvara.

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
 
Član
Prije da je spaljen, otišao dihtung glave motora. Nakon vožnje kad se auto malo ohladi odvrnuti čep na boci s vodom, ako ispusti zrak onda je glava rikavela.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Prije da je spaljen, otišao dihtung glave motora. Nakon vožnje kad se auto malo ohladi odvrnuti čep na boci s vodom, ako ispusti zrak onda je glava rikavela.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Lakše mu je malo da otvori čep i zavergla, ako vodu krene izbacat dihtung glave ;)
 
Član
Lakše mu je malo da otvori čep i zavergla, ako vodu krene izbacat dihtung glave ;)
Ne izbaciva vodu on kad ga zaverglam nije ni kad se ugrijo je izbacivo... a na posudi kad gledam od povratnog crijeva na posudi sve malo po malo ide povrat... ono ga ima pa nema... moze li biti do pumpe? Nije valjda glava nisam ga pregrijo niti forsiro uopste...
 
Član
Kad je radjen veliki servis? Nije valjda prije 200000?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
E moj druže. Auto sa nepoznatom istorijom km. Pumpa može da vrti sigurno 150000. Mislim da je produvao a i veliki servis ne gine.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Meni je tako u februaru ove godine bilo, znači napolju zima, i pustim grijanje, ma nikako duva ladno, sjebo se, šta je ovo, još ja malo ubrzo sa autom, kad temperatura zakuca, poče da pišti, STOP, stanem, otvorim polako čep da ona para izađe, i tako me jebavalo čitav dan, nisam nigdje išao, ono upalim, radi par minuta temperatura skače, i ajd reko ako bude sutra tako, pravo nekom majstoru, šta ću, kad sutra sve normalno,znači dostigne radnu temperaturu i tako i stoji, tako da mi termostat vjerovatno nije otvaro tad, tako da možda je to i kod tebe, nemoj odmah brinuti
 
Član
E ovako, skinuli smo glavu majstor mi je rekao da je dihtung glave u pitanju... Kad smo je skinuli na dihtungu se nije vidilo nigdje da je otisao, a glava je i prije radjena, sutra kad zavrsim s poslom nosim je da se ravna i da se promijene gumice pa cemo viditi kad se vrati hoce li biti ok...
 
Član
Dihtung glave je bio u pitanju ipak, sve je ok sada. Auto se normalno ponasa na radnu dodje i tako stoji... hvala ipak
 
Top