Parking senzori

Parking senzori

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ima li itko iskustva sa naknadno ugrađenim parking senzorima. Hoće rođak da ih ugradi na passata karavana pa me zanima vrijedi li to išta. Našao sam na ebayu neke, oko 40 km, jednostavna ugradnja.
 
BHT Ovisnik
ja i prijatelj smo ugrađivali prije mjesec dana na calibru,nije to ni u nas skupo,dobra je stvar,samo moras naci fino mjesto za smjestiti senzore da ne bude nista sa strana oko njega,cisto da ne busis za kabal viska rupe,mozes to srediti za 20 min sve;)
 
nisam gledao ni kod koga te naknadno ugradjene ali obavljaju funkciju sasvim solidno, tako sam cuo, a cjena ti je i ovdje oko 30-50KM
 
Član
Vidio sam da i ovdje prodaju po tim cijenama ali svi senzori su crni (ko će ih farbati), na ebayu sam našao u bojama senzore. Ali pogledat ću još ovuda, samo me zanimalo fercera li to.
 
Član
samo ih moras postaviti gdje treba... kod mene je npr postavljno gdje ne treba.... pa samo dzaba piste... tako je kupljeno auto... znaci ugao moras potrefiti samo tako :D
 
Član
Imam ja.Ugradjivao sebi na Golfa 5.Malo samo više strpljenja i preciznosti treba i to je to...

Naravno pod uslovom da su senzori OK,a ne da im je promjer ko oni BEDŽEVI:lol::lol:

Eh sad isto tako kvalitet je upitan,mada sam i ja svoje platio oko 40-tak KM nove sa 2 godine garancije i evo ferceraju dan danas bezprijekorno;)
 
BHT Ovisnik
samo neznam kakvi su drugi,al moras spojiti na rikverc,a ne na napon pa da ti pisti na semaforu k'o nama:lol: radili na brzinu,hladno bilo,pa onda sutra dan kopcaj na rikverc svjetlo da se pali samo kad ides u rikverc
 
Član
Našao sam šemu spajanja, nije problem, promjer senzora je 21-22 mm. Naručio sam ih u silver boji da ih ne farbamo. 4 senzora, kontrolna jedinica i lcd display 26 dolara na ebay pa sad čekam da dođu.
 
Član
Nema ba nikakve šeme :lol::lol: Spojiš + i - na džek od rikverc svijetla i to je sva mudrost :)

Samo puno je to 26 $...imaš ovde po 40 KM sa garancijom.
 
Član
Lexillium je napisao(la):
Nema ba nikakve šeme :lol::lol: Spojiš + i - na džek od rikverc svijetla i to je sva mudrost :)

Samo puno je to 26 $...imaš ovde po 40 KM sa garancijom.

mozes li mi reci gdje su ti od 40 km??? Zadnji put kad sam gledala cijene na marketu najjeftiniji su bili 80-ak km a ima ih i oko 130 km to su oni sa lcd displejom ,nije valjda da su tako pojeftinili za kratko vrijeme
 

gox

Član
ne vjerujem da ima senzora za 40KM ja kad sam gledo 80 su bili naj jeftiniji ako ima za 40 ja cu ih uzeti odmah :icon_smile: to je dzabaluk nek stoje
 
Član
Ima senzora na pik.ba, piše cijena 70 km a šalje ih tip i po 40 km samo što su crni. A meni se ne daju farbati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top