Par pitanja u vezi Mercedesa W201 (190 D)

Par pitanja u vezi Mercedesa W201 (190 D)

Član
Prije svega pozz svima....
Eh da počnemo :D Prije par dana sam uparikirao u garažu i mercedesa 190 2.0 D 53 kW :D Pošto mu sad hoću mijenjati ulje i permant interesuje me koliko ide u njega ulja sa filterom i koje je najbolje? Koliko litara permanta u njega stane? Došao mi je sa FONDMETAL 7J x 15 H2 felgama, onako lijepo stoje na njemu, ali prednje gume su mu 185/65 R15, a zadnje 195/65 R15, pošto imam u planu mijenjati sve 4 gume, a na nekim njemačkim sajtovima sam pronašao da je za njega standard 185/65 R15 interesuje me mogu li i ja na njega staviti takve, pošto su zadnje šire (msm ne znam ništa o ovome) :D I koliki sve format guma mogu stavljati na ovakve felge i šta mi vi preporučujete :) :) :)
 
Član
Permanta ide 5 do 6 litara tacno ne znam.
Ulje sa filterom je 5.5 litara, ja sipam mobile 10w40 i dobro se pokazalo, sipam ga zadnje 3 godine.
Meni su fabricke 14-ske, celicne 175/70, a alu felge 195/60.
Ako ces M+S uzmi onda 185/65.
 
Član
Permanta ide 5 do 6 litara tacno ne znam.
Ulje sa filterom je 5.5 litara, ja sipam mobile 10w40 i dobro se pokazalo, sipam ga zadnje 3 godine.
Meni su fabricke 14-ske, celicne 175/70, a alu felge 195/60.
Ako ces M+S uzmi onda 185/65.
Aham, aham, e hvala puno :) Ma kontao sam i ja za zimu nabaviti čelične, a da ove sredim pa na ljeto da cooliram :D:D
 
Član
za zimo slobodno uzmi 14ke čeličare, jer mu je ta veličina standard, a na ljeto ćemo o ljetnim gumama ;). kolega ti je rekao za količinu ulja, a permanta naspeš otprilike par litara, po slobodnoj procjeni
 
Član
Evo mn ponovo :D Primjetio sam da mi priliko punog motanja dolazi neki čudan zvuk ispod haube, kad ono, ulja u servu nema ni za prst jedan :D Eh' sad interesuje me kako promijeniti ulje u servu. Našao sam neki link na youtube, kao otkači se neka cijev i treba upaliti auto. Neko pobliže objasni taj način? I kada pritisnem prekidač od sva 4 žmigavca, samo zuji. Problem relej ili šta? :D

:turbo:
 
o_O ma 185/65/15 je original na 2,0, jedino ako ga zelis "cipovat" onda mu nabaci 14ke look od 123
242227d1244067635-my-280ce-280-ce-004.jpg

u mercedesa je vazno samo da ima ulja, atf neko inino i sibaj. I kad moras motat punim vrati volan mrvicu da moze ulje prolazit
 
Član
Nasu sam ATF i eno sad normalno ne čuje se ništa :) pušta mi tečnost na malom hladnjaku od grijanja i danas sam krenuo u rasklapanje kada ispod centralne konzole ispred mjenjača ugledah neku crnu kutiju na kojoj piše "crash sensor" Zbunjen sam ostao, jer ne znam čemu služi, nisam ni znao da ima, jer auto je bez zračnih jastuka :/ Neko mi pojasni?
 
Član
Hitno! Da li je neko od forumaša skidao kiler kod mercedesa 190d? Da mi objasni ako može kako ide, kojim redoslijeodm treba skidati i šta ili ako ima kakav video na internetu da postavi link, ja samm pokušao naći, al' bezuspješno :/
 
Član
Kiler sam zamjenio. Posla haman pa čitav dan, sve treba skidati, goli lim samo da ostane :D
Interesuje me da li odgovara ventilator grijanja/hlađenja/ventilacije od 124 na 201 (tzv. 190ku) ?
 
Top