Paljenje Volvo V40 1.9 DI...

Paljenje Volvo V40 1.9 DI...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Radi se o slijedećem, imam Volvo V40 1.9 DI 70 kW i nekoliko dana mi ima promjenjivo paljenje...

Naime, nekad pali super, bez verglanja i patnje (i bruke :lol:), a nekad mu treba dosta vremena, verglanja, i to moram dodavati gas kako bi upalio... Kada se desava da tesko upali, to važi samo za prvo paljenje, nakon noći u garaži, onda svaki naredni put pali normalno bez obzira na to što je još uvijek hladan motor. Kad se motor ugrije, onda nema problema...

Auto ide super, motor radi mirno i vuče odlično, ne troši ulje i slično, nema promjena u performansama ama baš nikako, potrošnja normalna... Samo paljenje...

Što se tiče struje, sve je ok, akumulator bi mogao vrtiti 24 sata, grijači i relej grijača ispravni...

Filter goriva? Starter? B-Pumpa, dizne? Šta mislite?
 
Član
RE: Paljenje...

hajde da se ne pravim pametan ali mi se slicno desilo doduse kod mene je benzin a bilo do akumulatora
verglo do besvjesti ali nije htjeo da upali pa mi prestao raditi senzor ulja pa mi nije htjeo upaliti poslije koristenja klime pa mi povecao potrosnju goriva pa nije htjeo da se otkljuca nijedan simptom nije ukazivao na aku Otkako sam ga zamjenio nikad nista krese ko lud
 
Da ne počinjem novu temu oko ovoga...

Ovako, oko ovog mog paljenja, je li iko imao iskustva sa defektnim nepovratnim ventilom na Bosch pumpi, jer kod mene se dešava naime to da kad auto odstoji par sati vergla dugo bez dima na izduvu, kao bez goriva i onda upali tek kad navuče gorivo...

Sve je to počelo nakon što ga je stari ostavio na uzbrdici sa nosom prema gore i teško mu je upalio i od tada svako malo imam problem s tim, ali samo nakon što prođe nekoliko sati između paljenja...

Dakle, gdje ima dima, ima i goriva, kod mene nema dima, nema goriva u pumpi... :icon_biggrin:

Moguće je da je povukao i talog tada, ili da u sistemu ima zraka...

Eh sad, interesuje me da li neko zna okvirno troškove izmjene takvog ventila na Bosch pumpi (pod uslovom da je do njega), isto tako savjet (da ili ne) oko ugradnje nepovratnog ventila na dovod goriva, na samo crijevo...
 
Pa ovako kako si objasnio moze biti taj nepovratni ventil.2 moze biti semering na bosch pumpi i 3 takav ventil ti sa zamjenom dodje oko 50 km. Niposto nemoj ugradjivati ventil na crijevo od goriva to ce ti pogorsati stvar.
 
Ok, koliko sam shvatio ta naknadna ugradnja pali na Golfovima 2, ali i ja sam mislio da se ne zezam s tim na Volvu... Hvala na pomoći, danas idem do majstora da on to pogleda...
 
Legend
F-AC Volvo ovlasteni serviser, spojis ga na dijagnostiku i ljudi ti kazu sta mu je i koliko ce te to zavit u crno :cool:
 
daki je napisao(la):
F-AC Volvo ovlasteni serviser, spojis ga na dijagnostiku i ljudi ti kazu sta mu je i koliko ce te to zavit u crno :cool:

Vjerovatno bi mi svijetlila Engine Check lampica, ali ovo je nesto mysterie, ne svijetli nista i auto ide sasvim normalno, ne dimi nikakve dimove u bojama (plava, crna i to) ne desava se svaki dan, nekad pali na prvi zub kako kazu, a nekad ima problema, pogotovo sa manje goriva u tanku... :icon_smile:
 
daki je napisao(la):
Ma svejedno, opet najbolje ti je do njih prvo otidji ...

Htio sam samo da vidim je li neko mozda imao slicnih iskustava sa ovakvim problemima i kako ih je rijesio, po drugim forumima citam dosta ovakvih primjera, pa sam htio da vidim i na ovom nasem ima li koga sa slicnim iskustvom... A najvjerovatnije da cu otici i do F-AC da vidim kako i sta...
 
Član
Capofamiglia je napisao(la):
daki je napisao(la):
Ma svejedno, opet najbolje ti je do njih prvo otidji ...

Htio sam samo da vidim je li neko mozda imao slicnih iskustava sa ovakvim problemima i kako ih je rijesio, po drugim forumima citam dosta ovakvih primjera, pa sam htio da vidim i na ovom nasem ima li koga sa slicnim iskustvom... A najvjerovatnije da cu otici i do F-AC da vidim kako i sta...


Promjeni prvo sve filtere, kolega imao vrlo slične simptome na v40 dizlu i nakon svih pretraga, filter it is :icon_smile:
 
Sve je to u planu... Krecem od osnovnih i jednostavnih stvari... Filter zraka, filter goriva, sve ce se to mijenjati... Pa dijagnostika...

Do sada sam ispitao elektriku i s njom je sve ok... Pumpu ne dam da dira iko ukoliko bas ne bude dogorilo do nokata, ali mislim da nije do nje, pokazala bi i u radu motora, pretpostavljam... Uglavnom, kad budem saznao dijagnozu, javim...

Hvala svima na pomoci...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top