Paljenje svjetala uzrokuje "reset" inst.table?

Paljenje svjetala uzrokuje "reset" inst.table?

Član
Desilo mi se par puta da kad upalim auto, upalim svjetla, instrument tabla kao da se resetuje, ugasi se sve i ponovo upali( ali popale se sve lampice kao pri paljenju).
E sad da li je mozda moguce da takav problem uzrokuje xenoni, dosad nisam imao slicnih problema, ali kad sam ovo primjetio tada mi i xenon lijevi pocne zezat, neradi, a nije do sijalice, izgleda da balast zeza, pa jel moguce da sta on naskodi..
I kad se to desi moram ponovo prozore stimat da se zatvaraju skroz sami.
Na peugeotu kad se vadi akumulator i sl. onda se mora "provest" da procedura za prozore..
 
Član
Mislim da je moguće da su xenoni u pitanju, mislim da sam čitao da se to tako desi još kod nekih auta. Ja se ne bih zezao, ili pravi xenon da ispravno radi, ili ih vadi.

EDIT:
A brate izvadi ih i stavi obične sijalice i vidi hoće li se to dešavati, i znaćeš da li je do njih.
 
Član
mara- je napisao(la):
Mislim da je moguće da su xenoni u pitanju, mislim da sam čitao da se to tako desi još kod nekih auta. Ja se ne bih zezao, ili pravi xenon da ispravno radi, ili ih vadi.

EDIT:
A brate izvadi ih i stavi obične sijalice i vidi hoće li se to dešavati, i znaćeš da li je do njih.
a 3 godine rade ko pista, nisam ja njih sad stavio pa da mi brljave, zato i pitam, najlakse mi je povadit. sad je taj balast napolju svakako..
 
Član
Mislim da ima negdje na forumu tema sa istim problemom. U pitanju je Seat Cordoba. Koliko se sjecam, upravo je xenon bio uzrok.
 
Top