Pali se lampica od ulja GOLF 2

Pali se lampica od ulja GOLF 2

Član
hirurg, ja licno sipam u golfa, ulje od 21km 4l, (optima 15w40) i mjenjam na 4000 i evo 6 godina preso sam 150000km sigurno sa njim, i dalje ide isto kao i nazad 6 godina!
tj vuce se po cesti :D
 
Član
Ljudi to je sve smece...da ne bude da serem i stavljam najskuplje ulje i dijelove. Ali to je smece za toliko para....mislim da ipak i ako se radi o cvaji da treba malo na te vaznije komponente obratit paznju.
Sto ne sipati modricu od 32km 4litre?
Sto ne staviti mayle filter?
Itd itd
 
ljudi to uveliko zanemaruju, vjeruj mi .. pa znam masu ljudi koji voze dvojku i ne pomisljaju da zupcasti zamijenu, tretiraju ga kao i remen od alternatora ... a ulje je posebna prica, samo nek je "masno" pod postom a uljni filter se mijenja na svakoj drugoj promjeni ulja itd. sta da ti kazem, teska je ekonomska situacija ali bar za dvojku nije velika razlika u cijeni za razliku od kvalitete koju dobijete ... i na kraju kad mu pukne zupcasti ili u motoru krene klipnjaca da tuce itd. kaze: pa kako, majku mu.. kaze: pa nisam mu davno promijenio ulje (prosle godine) jer gdje ces na starom autu mijenjati ulje godisnje i davati 50-60 KM za komplet mali servis ..
 
Član
Ljudi to je sve smece...da ne bude da serem i stavljam najskuplje ulje i dijelove. Ali to je smece za toliko para....mislim da ipak i ako se radi o cvaji da treba malo na te vaznije komponente obratit paznju.
Sto ne sipati modricu od 32km 4litre?
Sto ne staviti mayle filter?
Itd itd
zabij mu, u cetvorku stavljam Castrol 5w30 - 72 km
u golfa to neko ulje, ulje je dobro ljudi ga uzimali i niko se nije zalio ja stavio i proslo CCA 10ak dana nezz tacno i pocela je blicat, ne blica dok je hladan motor i kad nije hladan blica ludo, hocu reći da
se upali gori 5 sekundi, ugasi se nema je minut dva pet sedam, gori upalii ugasi, itd znaci isto ko da prekida ne blica ono kao da je pritisak pao.


Kako da ispitam plocu i sta ciniti
 
Član
Cijene su ok, ali one nisu ni bitne...nego kvalitet. Unico filter je 5-6 maraka i on je ok. Ali ima i nekih kineski veoma upitne kvalitete. Ulje je isto tako ok cijena, nema ni potrebe plaćati više...
Moguće je da i senzor zeza, ali ja bih to ispitao lijepo sve...
 
Član
zabij mu, u cetvorku stavljam Castrol 5w30 - 72 km
u golfa to neko ulje, ulje je dobro ljudi ga uzimali i niko se nije zalio ja stavio i proslo CCA 10ak dana nezz tacno i pocela je blicat, ne blica dok je hladan motor i kad nije hladan blica ludo, hocu reći da
se upali gori 5 sekundi, ugasi se nema je minut dva pet sedam, gori upalii ugasi, itd znaci isto ko da prekida ne blica ono kao da je pritisak pao.


Kako da ispitam plocu i sta ciniti
Kojeg golfa imas tj sa kojim motorom kad mu sipas 30ku?
 
Preskupo, ne znam gdje si i kakav filter kupovao. Filter ulja za Yugu je 5KM, a te lopove koji prodaju po 12 zaobilazi u širokom luku....
Pitao me za motor 1.3, kw 47, god '9o i to mu rekao
On donese filter, kaže kataloški, manjih dimenzija čiji se unutrašnji dio znatno razlikuje od onog koji je već bio na njemu. Na novom se odmah ispod navoja ( otprilike o.5 cm ispod navoja ) nalazi neki plastični dio i može se prstom pritisnuti prema unutra ali ga opruga vraća nazad. Postavljen prije godinu zajedno s uljem, nikad nikakvih problema, kontrolnu lampicu gasi u prvoj sekundi poslije paljenja.
 
Član
Ma za Yugu (1.1, 1.3) ide Unico LI 7100/4 koji je 5 maraka, nekad sam ja to kupovao na INA pumpi u Raspotočju zajedno sa uljem - 5KM litar. I ništa bolje ti ni ne treba, kao ni za obične golfove dvojke. Taj filter od 12 maraka je čisto bacanje para...
 
Top