P - Auto se sam zakljuca

P - Auto se sam zakljuca

POMOC
Ovako... prije par dana sam uzeo Opel Astra f '95 85KW 1800ccm... nisam jos registrovan pa nisam nigdje isao do majstora....
Problem... centralna i alarm (nemam pojma koji je alarm)....
Auto se samo zakljuca (centralna i alarm) poslije 1min, dok nisam u autu... da li je to normalno i kako bi to mogao da iskljucim (desice se da mi ostane kljuc u autu i da se zakljuca, a kod sebe necu imati rezervni)...
dok sam u autu i upalim ga... radi neko vrijeme i ugasi se i cuju se bravice od vrata kao da pokusaju da zakljucaju auto..... (ovo cu vidjeti sa majstorom ali me zanima da li bi mogalo biti do alarma da pokusava zakljucati auto i da ga ugasi)....

Hvala...
 
Alarm

Made In China

tako je kod svakog ako odkljucas i ne otvoris vrata za cca. 45 sekundi auto se zakljuca (mjera sigurnosti ako se slucajno stisne u dzepu)
moguci uzroci da ti se to desava i kad vrata otvoris su prekidaci unutrasnjeg svijetla ako nisu ok uvijek ce ti se auto samo zakljucat a i alarm aktivirat ;)

sve ovo se odnosi na Kineske alarme sad dok ne utvrdis kakav je kod tebe nista ti vise nemozemo pomoć
 
ma privjesak i mici na kineski...
definitivno nije fabricki....
danas sam bio u autu i sam se zakljucao....
mogao bi sutra sve to pocupati... svakako sam najavljen kod majstora pa cu da vidim.... najveci mi je problem sto mi se cini da mi gasi auto, odnosno, auto je u leru i radi neko vrijeme (nije uvijek isto trajanje), kada se ugasi (sam od sebe) cuju se brave da skljocnu kao da pokusa zakljucati. posto sam ga tek uzeo, a nije registrovan, nisam ga provozao da vidim kako se tada ponasa...
(mozda zvuci glupo da ne znam nista o tek kupljenom autu, ali sam ga uzeo na nevidjeno, a u zamjenu sam dao sklopociju od auta (peugeot 309 koji je napola bio trul, i jos nekih stvarcica u kompezaciju, takvu priliku da se rijesim pezoa nisam smjeo propustiti))
 
Top