Oznake guma i felgi

Oznake guma i felgi

Član
Trenutno na Astri G imam zimske gume 195/65 R15 sa čeličnim felgama 6Jx15H2 ET49.
Pošto imam i ljetne gume 195/60 R15, bez felgi, da stalno ne bih morao montirati i skidati gume sa felgi našao sam sebi čelične da kupim, al' oznake 5.5Jx15H2 1S45 (ovo 1S vjerovatno ET).

Interesuje me da li bih mogao namontirati ove felge od 5.5J i sa ovim ETom na ove gume i auto?
 
Član
Ako nisu felge za Opel onda provjeri centralnu rupu
Kada sam provjerio po oznaki na netu koje su felge, dobio sam ovo: http://www.ityre.com/en/disks/catalog/kfz/324/ Znači od BMW-a su. Ovdje piše da im je centralna rupa 56 mm, a u prospektu za Astru sam našao da je 56,5 mm, pa sad msm da ne bi tih 0,5 mm trebalo nešto uticati. Valjda bi se trebala bez problema postaviti? Ugl. može i na ovaj jot bez problema guma?
 
Član
Maa moze samo da su 15 ko i te tvoje gume i kao sto edo rece centralna rupa ako zapne malo obrusi i to je too..ja sam isao tokaru i skidao od volva i stavljao na golfa..:D
 
Član
Maa moze samo da su 15 ko i te tvoje gume i kao sto edo rece centralna rupa ako zapne malo obrusi i to je too..ja sam isao tokaru i skidao od volva i stavljao na golfa..:D
i jos jedno provjeri jesu krive imaju li tegove i odmah nakon postavljanja na balans odradis i miran si.
 
Pa eto zao ti da das 40km vise a sto ces se patiti i kupovati tipa prstenove ili ici brusiti centralnu to nije kao skupo?
Znas kako kazu: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
 
Član
Ja sam platio 20 km da otokarim 4 alu felge, nece ti moci felga naici zbog centralne rupe.. tako je meni bilo, ja stavljao od vw na renaulta.. da sam brusis felgu nikad neces uraditi kako treba.. ugl kao sto dragon rece uzmi orginal i miran si
 
Član
Pa eto zao ti da das 40km vise a sto ces se patiti i kupovati tipa prstenove ili ici brusiti centralnu to nije kao skupo?
Znas kako kazu: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
Pa eto zao ti da das 40km vise a sto ces se patiti i kupovati tipa prstenove ili ici brusiti centralnu to nije kao skupo?
Znas kako kazu: "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari"
Msm da sam na samom početku napisao: "Interesuje me da li bih mogao namontirati ove felge od 5.5J i sa ovim ETom na ove gume i auto?" . Tek poslije sam saznao da je centralna rupa manja kod njih za 0,5 mm, jer lik mi je tvrdio da ih je skinuo sa Astre G. Zato sam i pitao, da džabe ne bih otišao po njih. ;)
 
Top