Osigurač golf 2 za rikverc svjetlo

Osigurač golf 2 za rikverc svjetlo

Član
A znas li posljedice jaceg osigurača? ?? Sta ce crkne kad on pretrpi spoj?
Znam ja to i nikad ne stavljam jace osigurace, ali vidis mi smo sve zamijenili i opet je crkavao. Ne bi crkao da je rikverc sam na osiguracu, ali kod prijatelja je naknadno spajan alarm, centralno i daljinsko zakljucavanje onda on je spajao za pojacalo prekidac i postavljao instalaciju za woofere i zvucnike i sad nismo znali odakle je struja uzeta za sve to. Elektricar koji je radio nije nam rekao ali samo je crkavao od rikverc svjetla osigurac i nakon sto smo sve zamijenili logicno je da treba veci osigurac jer ima jos neki potrosac na njemu. Eto pola godine je proslo nema nikakvih problema, a i on je mehanicar ne bi mu promaklo da nesto ne valja :D
 
Član
Pa to je neko drugi napravio opterecenje sa svim tim zayebancijama i normalno da ce crkavati :D
manje od 3A (2,6) , povlace struju rikverc svjetla tako da je neko dobro napisao da moze pretrpiti i osigurac od 5A

10A, ne treba postavljati jaci od onog koji je predvidjen
 
Poslednja izmena:
Član
Pa to kazem moguce je da ima neki potrosac koji preoptereti osigurac pa crkne. Jer vecina uzima struju sa prvih zica na koje naleti neznajuci od cega je :D. Nek prvo provjeri sve sto smo mu napisali pa onda nek se javi za dalje ako ne bude rijesio problem.
 
Član
Idu 21W
A ovo sto si naveo da bilo spojeno dole na rikverc je ravno ludilo. Pojacalo moze samo bolid da spoji na instalaciju od stopki!

Isto mislim i na alarm i centralnu!!!! To se vuce direktno i stavlja se osigurac za sebe
 
Član
Pa ljudi rade na svoju ruku a ne znaju. Sta mozes...
Svaki od tih uredjaja ima uputstvo, pa i osigurac uz njih dobijes i onda sam trebas skontat da se to strujno kolo samostalno spaja a ne na provodnike drugih strujnih krugova koji prvo nemaju poprecni presjek predvidjen za potrosac jace snage. :)
Ono je super sve dok osigurac samo strada......ne valja kada pocne nesto da smrdi, gori... :D
 
Član
Ma sto je najgore desi se da pocne da gori auto...al ljudi nikad ne pomisle na to vec kazu staro auto pa to ti je :)

Autoelektricar je danas svako ko ima ispitivac i djelimicno poznaje unimjer!
Da bam je bilo vidjeti kakvi su tek mesari ovi sto ugradjuju zeder!!! Ja sebi nisam dosao 5 dana! Ljudi havarijh naprave po autu...

Ipak ide u cvaju 10A na osigurac. A ti druze provjeri imas li jos ista od potrosaca
 
Član
Hahah druze kakvih elektricara i majstora u ovoj nasoj Bosni ima dobro je ako auto izdrzi duze od 7 dana nakon intervencije :D.
 
Član
Imal kakav dobar autoelektricar na visockom podrucju ili u kaknju negdje,da odem riješit problem, jer nije bezveze FABRIKA rekla 10 A
 
Poslednja izmena:
Imal kakav dobar autoelektricar na visockom podrucju ili u kaknju negdje,da odem riješit problem, jer nije bezveze FABRIKA rekla 10 A
Oooj ***** ti život, pa de prvo provjeri kako smo ti rekli :banghead: ako taj osigurač drži samo rikverc svjetla 2x21w=42/12v=3.5A, s tim da se struja KS poveća 5-8 puta od nazivne pri strujama KS, tako da može izbiti osigurač od 1oA, znači da može osigurač 5A, a ako ima još potrošača 1oA i mirna Bosna. Provjeri i taj rikverc prekidač kako sam ti rekao;)
 
Član
, jer nije bezveze FABRIKA rekla 10 A
Naravno da nije i kome god da budes isao na popravku ne dozvoli da bilo ko postavlja osigurac jace nazivne struje jer je ta instalacija na tom dijelu predvidjena za potrosace do 120W. Ako je neko preopteretio strujno kolo sa pr. pojaclom od 150W i plus imas dvije zarulje po 21W, to je blizu 200W i onda kada dodas jaci osigurac koji ne djeluje pri tom preopterecenju, moze samo doci do grijanja instalacija pa i do pozara.

Ja i dalje mislim da je tu u pitanju kratki spoj, mozda na switchu ili na zilama...tako da se to mora ispitati. Ja znam x slucajeva gdje eto mis u garazi odguli izolaciju sa zila pa posle sve to uzrokuje kratke spojeve u dodiru sa masom.
 
Član
Danas htio da ubacim novi i dok ubacujem varnici tako da nisam ni stavljo, de mi jednostavnije objasnite sta da radim gljiva je uredu, kuda ide instalacija
 
Član
Prati instalaciju iz gepeka prema tabli tako je lakse pratit. Ja mislim da ide na lijevu stranu gepeka i pored vozacevog sjedista uz prag do table. Probaj provjeriti i one stopice na sijalicama i onda trazi ogoljene zice.
 
Član
Naso sam greska je u prekidacu na mjenjacu ima spoj na plastika izjedena pa se spaja sa masom tako da trebam kupit nov prekidac, kolko kosta nov??
 
Naso sam greska je u prekidacu na mjenjacu ima spoj na plastika izjedena pa se spaja sa masom tako da trebam kupit nov prekidac, kolko kosta nov??
To ti nas sad zaje*avaš ? Pa o tome ti cijelo vrijeme pišemo, pišemo ti da provjeriš rad rikverc prekidača i sami prekidač a ti nama pucaš kontru :punch:
Pa nije skuplji od 1o_ak KM sigurno, a ako ništa, polovan ali provjeren. Hvaaala
 
Top