opruge

opruge

Član
nabavio sam 18" felge za golfa 5, planiram da ih stavljam na proljece...
da li treba da stavljam opruge uzimajuci u obzir da je veci precnik 18" od 15" za samo 3mm?
neki mi govore da ce auto biti "koza" ali meni se cini da je to skroz mala razlika u odnosu na standardnu visinu...
putevi su nam bajni ovdje u BiH, zato se i dvoumim sta da uradim...
sta vi mislite? :icon_rolleyes:
 
Član
Baš će biti koza. O ukusima se ne raspravlja,ali po nekom mome ukusu bice toliko ruzno da ni sam nisi svjestan:icon_sad:
 
Član
znaci izgledace visoko
svaki dan prelazim barem 8 lezecih policajaca koji nisu bas mali...
koliko cm bih mogao spusititi auto da bude vozljivo a u isto vrijeme i lijepo na oko?
razmisljao sam neke 30/30 imaju na piku weitec jedne, da li one bas spuste koliko je deklarisano?
 
Legend
Ako nisi spreman da prihvatis cinjenicu da neces moci jahati po trotoarima, lezecim policajcima, makadamu, da ti auto nece biti funkcionalno kao prije, onda nemoj ni razmisljati da uzmes te 18ke, to ti ja odmah govorim iz iskustva..
Ne kazem da auto nece biti funkcionalan, ali recimo da ce ti kretanje biti ograniceno u donosu kako je prije bilo..

Kao drugo, 18ke na stock oprugama ti ovako nekako izgleda
NewWheels-002.jpg

meni licno je ovo odvratno..

eh sada sto se opruga tice, nece tebi auto biti nisko toliko sa oprugama, koliko ce ti biti neobicno sto ces svaku rupu osjetit.. sto zbog nizeg profila gume /40 ili /45, sto zbog krucih opruga.. tako da i na to trebas biti spreman

kako god, sto bi ameri rekli, "u win sum u loose sum" pa ko voli nek izvoli ;)
 
Član
znam ja to druze, felge su uzete na jesen, ja svakako ne jasem po trotoarima i trudim se da sacuvam ovjes koliko je to moguce na nasim putevima...
golf ionako nije poznat po udobnosti tako da i na to ce se navici..
mene vise interesuje da li ove opruge spustaju koliko je deklarisano ili ne?
i koje jos opruge da pogledam, vidim eibach hvale svi
 
Legend
Limp je napisao(la):
znam ja to druze, felge su uzete na jesen, ja svakako ne jasem po trotoarima i trudim se da sacuvam ovjes koliko je to moguce na nasim putevima...
golf ionako nije poznat po udobnosti tako da i na to ce se navici..
mene vise interesuje da li ove opruge spustaju koliko je deklarisano ili ne?
i koje jos opruge da pogledam, vidim eibach hvale svi

ja sam sa weitecom imao pozitivna iskustva, sa eibachom i ne bas..
Trenutno na cupri su mi eibach opruge, prvo sto me nervira je to da je auto spustenije nazad nego naprijed (po blatobranu) u biti auto je ravnomjerno spusteno ali izgleda kao da je spusteniji nazad..
Druga stvar je to da je auto bas tvrd na njima u odnosu na to koliko je spusten.. znaci udobnost je bas 0.. (vjerovatno ima vise vrsta tih opruga ali eto ove moje su bas cudne)

Ne znam sta da ti kazem, koliko ja znam nikad ne spustaju bas koliko je deklarisano, obicno to bude nesto manje.. mislim da bi 50/30 ili 40/30 bilo idealno, da ti se ne desi ko meni da izgleda visociji naprijed nego nazad :)
 
Član
znam da bi trebalo ali trenutno stanje lezecih policajaca oko kuce mi ne dozvoljava... zivim kod skole i zbog djece su stavljeni ali to je nemoguce koliki su...
 
Član
Ovo ti je super ispalo,doduse jesi slikao iz nezahvalnog ugla.Uslikaj nam auto da aparat bude u ravni sa gumama
 
Top