Opruge AP ili Vogtland ?

Opruge AP ili Vogtland ?

BHT Ovisnik
Pozdrav,koja je bolja od ove 2 marke ako tko zna. Koliko sam upucen AP radi KW ? Imam za istu cijenu i H&R,ali ove 2 idu 40mm,a H&R 35mm.
Pa ako tko zna nek pise da narucim. Hvala
 
Član
H&R neces se pokajati, kod mene su i to he kao karting na cesti, nema ljuljanja bacakanja, skakanja, drucanja, a udoban nikad ne bi rekao da je spusten i jos su kod mene racing use only (not for street use) opruge. Koga god provozam pa mu kazem ne moze vjerovati da je na tim oprugama, a lezanje na cesti i krivinama je nevjerovatna...
Ja glasam za H&R
 
Član
I ja sam za H&R, imam ih na e46, zaista je udobno, a na cesti u krivinama lezi odlicno
 
BHT Ovisnik
Da,ali neznam koliko ceeci sa tim -35mm. Znam da su vrh...
vwtdi koliko spustaju u tebe,imas li sliku. Nasao sam i -55 al je to mnogo mislim za ove amorte
 
Član
Te H&R -55 su kao sto rece rs turbo racing opruge, takve imam i ja i kao po specifikaciji spustaju 55 mm mada kod mene nije toliko pao, prije bih rekao da su 40mm a sto se amortizera tice sve zavisi u kakvom su ti sada stanju
ako stavis nize opruge mogu a i ne moraju da se odmah sjebu
cini mi se da su kod @RS TURBO na standardnim amortizerima
 
BHT Ovisnik
U mene su sachs standard amortizeri novi,uzeo ih prije godinu dana. Pa opet kontam jel puno
 
Član
Onda nebih trebao imati problema bar neko vrijeme mada je preporuceno da uz te opruge idu i sport. amortiz.
 
BHT Ovisnik
Zato i ne bih bas riskirao,jer znam da to preporucuju,jer mescini rekose max -40~30mm da moze dole na originalnim
 
Član
Nadam se da mi col3 nece zanjeriti na pitanju!
Kazite mi boja opruga igra li ulogu i kakvu(zute crvene) ? Ili je to stvar proizvođača
 
BHT Ovisnik
Vidjeti ćemo sta ce reci. Boja ne igra ulogu. Osim ako npr H&R ima vise boja za isto auto,to zavisi mislim o tvrdoci i specifikacijama
 
Član
Te H&R -55 su kao sto rece rs turbo racing opruge, takve imam i ja i kao po specifikaciji spustaju 55 mm mada kod mene nije toliko pao, prije bih rekao da su 40mm a sto se amortizera tice sve zavisi u kakvom su ti sada stanju
ako stavis nize opruge mogu a i ne moraju da se odmah sjebu
cini mi se da su kod @RS TURBO na standardnim amortizerima

Jesu kod mene su na stqndardnim plinskim amortizerima... I normalno je sve, nije nista propisalo a spusten je oko 50mm
Samo da dodam jeste mi prednji propisao ali ne zbog opruga nego zato sto je amortizeru 30 godina, stavio naprihed nove prije 4-5 mjeseci i normalno sve, zadnji su promijenjeni 2002 cinimi se i jos traju i jos su u zelenom, cak i prednji jedan sto nije propisao imam ga i sada i on je super i radi dobro...
 
Poslednja izmena:
Član
vwtdi koliko spustaju u tebe,imas li sliku. Nasao sam i -55 al je to mnogo mislim za ove amorte
e04847acc5c550af223694b22c579a30.jpg
41a0ee925051a54d22015f0393f75ce4.jpg

Evo kako izgleda na 17-kama. Ove spustaju 35mm
 
Član
Jesu kod mene su na stqndardnim plinskim amortizerima... I normalno je sve, nije nista propisalo a spusten je oko 50mm
Samo da dodam jeste mi prednji propisao ali ne zbog opruga nego zato sto je amortizeru 30 godina, stavio naprihed nove prije 4-5 mjeseci i normalno sve, zadnji su promijenjeni 2002 cinimi se i jos traju i jos su u zelenom, cak i prednji jedan sto nije propisao imam ga i sada i on je super i radi dobro...
znaci ipak su plinski kod tebe a ne uljni, vjerovatno da je to razlog sto nemas problema jer da su uljni vjerovatno bi procurili
 
Član
znaci ipak su plinski kod tebe a ne uljni, vjerovatno da je to razlog sto nemas problema jer da su uljni vjerovatno bi procurili

Pa i ne bi, na fordu su mi bili nazad uljni a naprijed ulje-plin i bio je spusten i nisu procurili a svi su bili fabricki amortizeri.
Sve je do stila voznje, ja ne jasem po rupama, kocim i na najmanju grbu ili makadam ili prelaz, izbjegavam ih i vozim kao da sam 2mm od ceste :D maksimalno pazim ;) a na bmw-u nisam isto imao problema iako su svi plinski, ja mislim na novijim autima da uljnih amortizera vise i nema da su svi plinski, bar kod malo boljih auta (niza-visa klasa, srednja klasa itd)
 
Top