Opet problem sa paljenjem - mrtvo vergla.

Opet problem sa paljenjem - mrtvo vergla.

Član
Evo da napišem šta je kod mene bio problem. Pumpu mi je skidao i poslije montirao "majstor od povjerenja", dakle, problem je bio u crijevima na filteru goriva, vijci na šelnama su provrtili i uopšte nisu bile stegnute. Kupljene nove šelne, stavljen i nepovratni ventil između filtera i pumpe i za svaki slučaj izmjenjena crijeva koja se nalaze na diznama.
Bilo je dosta mjehurića u prozirnom crijevu, na koje baš i nisam obraćao pažnju jer sam mislio da je uredu.

Sutra ujutro finalni test. :cool:
 
Ma nisi jedini, i ja poslije reparacije dizni (zamjena ulozaka) muku mucim, isto kao da sam uzeo tudji auto i vozim..Bolje da sam se francuskim kljucem opalio po glavi nego sto sam "tak'o u dizne"..
 
Franki je napisao(la):
Ne znam, znam da je meni za tricu uzeo 160 što ima klimu, a da nema klimu sto KM.
Uglavnom nije to odero, moza poskupo jest ali nemoj se bas osjećati prevarenim :D

kakve veze ima sto auto ima klimu, ista je bosch pumpa:icon_question:
 
GreenDevil je napisao(la):
Franki je napisao(la):
Ne znam, znam da je meni za tricu uzeo 160 što ima klimu, a da nema klimu sto KM.
Uglavnom nije to odero, moza poskupo jest ali nemoj se bas osjećati prevarenim :D

kakve veze ima sto auto ima klimu, ista je bosch pumpa:icon_question:

i ja maloprije procita pa se isto pitam, valjda nam objasni :D
 
Član
Ne znam brate to su mu se foruma poslali kod covjeka za Bosh pumpe u mostaru. Tako mi je on rekao nisam ja izmislio to.
 
ja ne znam kakve veze ima klima sa bosch pumpom, a to ako taj majstor zna nek mi objasni na mail, nego je on vidio da ti nisi bas strucan pa te izlevatio

150KM nije puno za reparaciju ako se odradi kako treba i ako ima garancija, meni traze 250KM za reparaciju pumpe, u mene 1.9TDI i mislim da je to puno al valja i to odradit nekad, nije mi toliko hitno,malo pusta al ne osjeti se
 
Član
Ja sam plaćao na golfu iv, 80 KM-ova, mijenjanje četkica i reparacija, i poslije toga nikada problema....:icon_smile:
 
Član
Samo da kažem da ne preporučujem reparaciju kod "Ivana" jer kod mene poslije "detaljnog rastavljanja i repariranja pumpe" vuče zrak negdje na pumpi. Riješio sam to ugrađivanjem nepovratnog ventila između filtera i pumpe iako to nije baš najbolje rješenje.
 
Top