OPEL Vectra A 1.6i Expression

OPEL Vectra A 1.6i Expression

Član
Evo jos jednog clana slozne Opel familije...

Vectra A 1.6i (C16NZ) Expression, iz 1994 godine sa skromnih 117.000km na satu.

U principu ista je kao i moja dizelka i ima dodatnno airbag za vozaca, dodatno neke ''macije oci'' na gepeku, ima 300.000 km manje od dizelke, utegnuta maksimalno, izuzetno ucuvane unutrasnjosti (zbog koje je prvenstveno i kupljena da moze da se prebaci na dizelku). Sto se 'rdje tice bolja je od ove zeldi ali ima na dosta mjesta gdje je baba sofer (inace alkoholicar), zapinjala.. U principu auto skroz ok. Registrovana godinu dana (na austrijske tablice).

Danas joj promijenuo ulje, filter ulja, goriva i vazduha(na kojem je bio datum 11.07.1998), zamijenuo jos dihtung poklopca motora koji je neko lijepio silikonom itd...
8 guma na felgama, zimske potpuno nove, a ljetne onako solidne neke Debica
Uglavnom zadovoljan jer imam jos jednog opela... :cool:

Malo slika...

 
Član
Otpao mi je zadnji lonac, pa se sad cuje odlicno. Kao da ima 192 Ks:D:lol:

DSC_1595.jpg

DSC_1593.jpg

DSC_1597.jpg

DSC_1594.jpg

DSC_1598.jpg
 
Član
Za cijenu koju je placena je preodlicna...;)
U potrazi sam za jos nekom ovakom masinom samo sa jacim motorom, da pravim kolekciju starih opela:lol:
:123:
 
Član
Druzimo se jos barem godinu dana, dobila je tehnicki:cool:
Auto ide kao mecava, jebes dizelase:p:D
IMG_20130924_185511.jpg

IMG_20130924_185620.jpg


Dobila je i zimsku obucu
fulda_kristall_montero_3.jpg

;)
 
Član
Ako ima ko od znalaca da je voljan da mi objasni proces zamjene termostata na ovom motoru, posto vidim da se termostat nalazi iza zupcastog remena. Nisam nikada mijenjao na ovom motoru pa da ne skidam sta bespotrebno..http://www.****************/images/smilies/pivo.gif
 
Član
Redovnom servisnom inspekcijom sam utvrdio neke nepravilnosti na vozilu za hitne intervencije :D

1. Svjecice su garant fabricke na njoj, jer kad je filter vazduha mijenjan zadnji put 1998 godine sumnjam da je iko dirao svjecice :eek:

Nove DENSO usrafljene :D

2. Crijevce vazduha skroz ispucalo :?

Generalni distributer polovnih dijelova 'Bruno OPEL' je i ovaj put izasao u susret :lol:

3. Boca za servo ihiihi suva ko barut jer je crijevo na dovodu do pumpe bilo labavo pa pustalo ulje. Doliveno na mjeru i vise ne skici, nova selna i momacko stezanje i vise nema da curi :p

4. Dihtung poklopca propisao zbog velikog broja hitnih intervencija. :lol: Stigao novi original 'Vidoje Reinz' od 3KM :D


5. Malo pocisceno sto se pocistiti dalo jer ce vec sutra zaglaviti ko zna gdje :D

EPILOG:

Nema vise podrhtavanja motora na leru a probnu voznju nisam obavio jer nemam tablice... Al docice veceras :D :D
 
Top