OPEL Insignia Sport 2.0 CDTI

OPEL Insignia Sport 2.0 CDTI

Član
prije neko vrijeme sam tupio da mali servis nije zamjena ulja i uljnog filtera, tako da se nemože završiti za 30 min mali servis ni na jednom autu :)
isto tupim da veliki servis nije zamjena remena već ima tu još dijelova i onda je veliki servis komplet......
ovo je ono knjiški kako bi trebalo , sve ostalo su varijacije na temu koliko para toliko održavanja...

btw slično je i za vw gdje održavanje košta 250-300, u slobodnoj režiji može za 100-150 sa svim filterima i uljem.
 
Član
Ne bi da ulazim u to ko sta podrazumijeva pod veliki i mali servis. Ali meni na mom autu ne treba vise od 30 min za promjenu ulja, uljnog filtera, filtera nafte, vazduha i klime. Sve je tako jednostavno i pristupacno da sve preko 30min je zavlacenje u uzimanje para. Ovlasteni je ostao 2h 15min na promjeni ulja i filter ulja za sta je na ovom autu realno potrebno 10 do 12 min (pod uslovom da majstor zna sta treba da radi a ne da 20 min ustanovljava gdje se nalazi filter ulja ).
Znaci ova stavka oduzima najvise vremena, ostale stvari bi i vecina djece promijenila u rekordnom roku:D
 
Član
Eto malo razlike medj svjetlima. Doduse nerealno ih je i porediti, ali neko je pomenuo pa sam slikao.;)

DSC_0002.jpg

DSC_0006.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0038.jpg

DSC_0009.jpg
 
Član
Dok cekam proljece i ljepse vrijeme a i da EDS motorsport napravi IPF za moj motor, odlucih da jos malo led tehnologije nabacim na kola. Posto je sve u stealth modu moraju i bocni zmigavci da budu. :D
Sta mislite o ovome
image_db_OP064_BEWE2_BH_1.jpg


Poslije toga dolazi zatamnjivanje 80% nazad i 50% naprijed
 
Član
Imas li kakve mape zapadne evrope da rade na CD500, pazario sam i ja neku insigniu, al nemam mape :(
 
Top