Opel Combo c- stop svjetla stalno gore ?!

Opel Combo c- stop svjetla stalno gore ?!

Član
Kao sto naslov kaze stop svjetla mi non stop gore .Do prekidaca na kocnici nije to je sigurno.Rade sa i bez datog kontakta.Cak se ni na osigurac nemogu ugasiti tako da vuku struju sa necega.Bio sam kod jednog elektricara i kada je skinuo osigurac od elektronike motora prestala su raditi.
Pa sad ako neko ima neko iskustvo sta bi moglo biti neka napise bio bih jako zahvalan.
 
Član
Godina je 2003. a motor 1,7 DTI
Kompjuter nije istekavan tako da ne bih znao reci model.Izvadjen je samo osigurac elektronike motora pa su prestala raditi.
 
Legend
pokusaj prvo sa prekidacem kocnice, mislim da kada crkne prekida kocnice (indikacija stop lampama) on ostane tako ukljucen konstantno, ako nije to onda nek se elektricar pozabavi malo strujom oko stop lampi..
 
Prvo ovo što nOKe kaže pa dalje onda, a taj sigurač ako je onaj na konzoli od 60-ak jačine, nije samo elektronika motora...
 
Član
Prekidac je stavljen nov,a sto se lampi tice tu je sve ok.Konektori cisti ko suza Kako na djeku tako i na sijalicama a osigurac je neki mali 15ampera a nalazi se ispod malog crnog poklopca gdje su mu svi osiguraci :(
 
provjeri instalaciju od stop prekidaca do stopki da nije gdje kabal u spoju il da nije ko radio oko stopki pa zezno
 
Top