Opel Combo 2003g. problem sa brisacima

Opel Combo 2003g. problem sa brisacima

Član
Evo kao sto naslov kaze imam problem sa brisacima na Combu.
Kada upalim brisace na intervale zaustave se na pola puta :icon_question:,pa onda moram opet rucicu dodirnuti da se vrate u pocetni polozaj.
Da li se sta tu moze popraviti bez nekakvih posebnih ulaganja posto je auto od firme,a nezgodno mi je da ih sada peglam oko toga.
Lijepo molim cijenjene vlasnike Opela ako mogu sta pomoci oko toga .
Unaprijed hvala.;)
 
Član
Ne mislim da je rucica jer svaki put reagiraju cim se ona dotakne .Nego citam sam na nekom forumu da moze biti do nekog limica unutar motora sto daje kontakt kada radi na intervale.Zaboravio sam napomenuti da prva i druga brzina rade bez problema.
 
Provjeri ručicu i motor brisača, Ručice se lako skidaju pa možeš to vidjeti ako neko ima posebno neka ti pozajmi pa probaj. Tako ćeš znati više...
 
kula307 je napisao(la):
Ne mislim da je rucica jer svaki put reagiraju cim se ona dotakne .Nego citam sam na nekom forumu da moze biti do nekog limica unutar motora sto daje kontakt kada radi na intervale.Zaboravio sam napomenuti da prva i druga brzina rade bez problema.

pa zbog ovoga i mislim da je rucica jer kad na njoj okrenes na polozaj 1-2-3 ona prosljedjuje napon ka releju a relej odredjuje interval i brzinu brisanja u zavisnosti od polozaja rucice brisaca... nema sta drugo biti drug.. da ti je relej ili motor od brisaca crkao nebi radilo nikako ;)
 
Član
Evo da javim maloprije sam rijesio problem.Problem je bio sto je bio pomjeren korak ili kako li ga vec zovu.Rastavio sam onaj dio gdje se usteka onaj djek i kada se to otvori ispod se vidi jedan ne bas cijeli bakreni krug a na poklopcu imaju tri klizna kontakta koja klize po tome bakrenom krugu.Uspio sam ga ustimati nakon par pokusaja i sada radi na intervalima i u 1.i 2. brzini bez ikakve greske.
@ George nadam se da ce ti ovo pomoci ,ako ne slobodno pitaj

@ FirellesMonster & Harli_team Veliko Vam hvala na pomoci i trudu ;);)
 
Top