Opel Astra G Brujanje

Opel Astra G Brujanje

Vozdra drustvo imam jedan problem sa astrom 2.0 dti. Poslije 1500 obrtaja javlja mi se brujanje, vibriranje, snazno. Jedan majstor sumnja mjenjac, jedan na auspuh, a treci spura. Ja ne kontam sta bi moglo biti. Zna li neko nesto i je li ko imao slican problem?
 
Vozdra drustvo imam jedan problem sa astrom 2.0 dti. Poslije 1500 obrtaja javlja mi se brujanje, vibriranje, snazno. Jedan majstor sumnja mjenjac, jedan na auspuh, a treci spura. Ja ne kontam sta bi moglo biti. Zna li neko nesto i je li ko imao slican problem?
Auspuh nije 100% ako se snazno vibriranje stvara. Vidi da li ti se pojavljuju te vibracije u leru preko 1500rpm. Otidji na kanal i pogledaj imas li negdje lufta na ovjesu, bar ti to nije tesko, moze biti da se nesto popustilo ako je bivsi vlasnik mjenjao neke dijelove.
 
To i planiram sutra, i probat cu staviti zimske gume pa da vidim da li mi se cuje. Jer sam ove polovne uzeo. I da napomenem prestane vibrirati kad smotam lijevo.
 
Sumnjam, jer cuo bi se drugacije, msm kod passata mi se drugacije cuo. Dignut cu auto sutra i zavrtit tockove i to provjerit.

EDIT: Evo citam po Srbijanskom forumu da je dosta ljudi imalo problem sa tim i da je upitanju nosac motora.
 
Odkad sam uzeo auto primjetio sam da malo motor jace bruji, al sam mislio da je do auspuha, i ono dizel je mora brujat. Danas ga podigo, okreto tockove, ne cuje se nista, nije nista otpusteno sve super. Tako da je najvjerovatnije nosac.
 
Top