OPEL Astra 2.0 DTI

OPEL Astra 2.0 DTI

Član
Znaci ovo je vozilica ... Nista specijalno. Kupio sam je od Little Dragon-a na proljece i uz nju su vec dosli Plasma satovi, obojeni pragovi, lajsne u boju auta. Ja sam naknadno na njoj radio servis, puni servis klime, kupio ljetne gume, nabacio Angel Eyes farove (njih sam stavio u nedjelju tek i nisam nasao sve LEDove tako da nisam ni slikao jos dok sve ne bude gotovo), . aBd na proljece planiram felgice, sjedista sa presvlakama po mom ceifu, obojiti pojedine dijelove enterijera u boju auta i presvlaka itd. U glavnom imam se zanimati oko nje ;)



Ovo su slike prvog jutra kad sam je kupio. Stavim par novijih slika cim sve bude gotovo oko LEDova aBd ;)
 
fina je astrica,ali 2 stvari me bodu u oci...farovi-treba ih ispolirat i stope,ne znam sta kako ali ovako je bas nidje veze ;)
sretno
 
Član
Ocito nisi procitao moj post :) Stavio sam mu Angel Eyes farove. Ali jos da dodam da sam ispolirao farove stare i to odradio odlicno ... bili ko novi :)
Nije samo uzeti vodobrusni i udri ... ima jos caka pa da budu kako treba ;)
 
Član
fina astrica,bit ce puno ljepsa kad joj odradis sve sto si zamislio,puno srece ti zelim,i puno predjenih kilometara;););)
 
Član
Evo danas poubadao preostale diode i ucvrstio sam donji nosac sto mi je bio, da se tako izrazim, hafifan :D
Evo na brzinu ubacenih slika:


Planiram aBd i ja da odradim prstenove sa sipkama od zaluzine jer ovako mi ne izgleda bas kao pravi angel eyes :D
 
Član
Eh :) Nakon dugo vremena napokon je doslo vrijeme da se malo posvetim i autu. Zadnjih par godina nisam imao vremena da se posvetim Astrici najvise zbog porodicnih obaveza i to se moglo i vidjeti na autu. Korozija, boravak na javnim parkinzima itd...

- Promijenio sam Velas-ovu haubu koja je sama od sebe struhla sva
- Kupio i sam ofarbao lajsne koju mi je neki konj poskidao na parkingu :icon_mad:
- Kupio i sam ofarbao poklopac retrovizora koji je, isto tako, misteriozno nestao :icon_mad:
- Kupio (jedva nasao) poklopac kuke za vucu sa prednjeg branika koji je neko skinuo :icon_mad:
- Otisao kod limara i odradio sve cetiri obrve, zadnju i prednji karambolku te sredio ulubljeni gepek
- Mehanicar mi zamijenio ulje, filtere, dva nosaca motora, odradio sto mi je kapalo ulje na karteru i skinuo i ocistio deklo koje je bilo prljavo i zapeklo do bola
- Kod druga Mirze aplicirao carbon foliju za haubu i krov
- Kupio kompletnu unutrasnjost od Bertone Astre
- Poskidao sve unutrasnje plastike i "cilime" te sam ih detaljno oprao i ocijedio jer mi je bio odvod kod lijevog blatobrana zacepljen te se sve nadojilo vode
- Ofarbao centralnu konzolu, prednji znak i oba retrovizora u gloss crnu

U tom momentu mi je nestalo para za ovu godinu, a koje sam planirao za auto, te su radovi za ovu sezonu stali, aBd slijedece godine su u planu:
- Felge sa ljetnim gumama (ove stare mogu jos ovu sezonu)
- Prstenovi za satove sa eBaya
- Srediti volan (kupiti novi ili presvuci kozom)
- Presvuci rucicu mjenjaca i rucne kocnice novom kozom
- Kupiti display na konzoli
- Mozda i uzeti neki Audio uredjaj koji ima samo USB (DVD/CD mi ne treba)

Na kraju auto je ispalo ovako (danas na brzinu slikao par slika):



 
Član
lijepa unutrasnjost nista ne diraj all nisi trebao haubu u carbon all hajj cuva haubu od kamencica...;)
 
Član
Ukakio si je karbonom... to više nije kul :icon_biggrin: Ostalo si dobro odradio, imaš li neke felge u planu :icon_question:
 
Top