Opel Astra 1.7DTI Iskustva ?

Opel Astra 1.7DTI Iskustva ?

Član
Pozdrav,

Planiram kupovati navedeno auto i zanima me iskustva sa dizelskim motorom 1.7dti a mozda i 2.0dti !
Konkretno mane tih motora i ako ima nekih problema kolike su cijene da se to napravi .
Na sta treba obratiti najvise paznju prilikom kupovine ?
 
Legend
Sto Eldina ne pitas, kod njega je onaj 1.7dti je li tako.. japanski motor..
cuo sam da su ti 2.0 imali problema sa pumpama/diznama..
 
moj dajdža ima astru 1.7 DTi bez kvara je evo 5 godina , radi veliki servis redovno, a ulje mjenja svako 5000 km , dobri motori
 
Član
1.7dti
presao s njom preko 50 hiljada
na nekih 200+ milja riknula elektronika bos pumpe, 400KM reparacija bila, imao problemn s alternatorom i to rijesio
potrosnja otvorena do 100kmh - 4.5 litra
otvorena malo zesca oko 5 litara
gradske uzme 6-6.2 litra
kod mene je oko 3 godine, ja sam zadovoljan
auto nije zivahan, poprilicno je lijen, al zato ne trosi
ispod 2000 obrtaja je mrtav konj-kao i svaki turbodizel
korozije nema, ja sam radio zadnje rubove iz predostroznosti, jer je bila ispucala farba od kamencica
prije kupovine pogledaj bocu od vode, ako ima onog sjaja u boci, neko je imao problem pa ubacivao sredstva raznorazna
znaju pomijesat vodu i ulje
zupcasti sa spanerima bez vodene pumpe sa zamjenom je oko 300-350KM

2 litra motor je s lancem, vise trosi, ima problem s bos pumpom, rijesis to i miran si 200.000km
 
Da prilicno dobro ako naletis na finu koju je neko odrzavao , ako naletis na nekog groba trebat ce vremena da je vratis u normalu zato gledaj da sto bolju sa boljom historijom kupis
 
Član
mozda malo bolji izbor je 2.0 i 1.7 je odlcna ukoliko je odrzavana kako treba ..ali tesko je takve naci danas...
vidim neko je gore pisao da 1.7 pomjesa vodu i ulje al ne zbog motora nego hladnjaka ulja pa ljudi misle da je motor rikavela ... itd itd itd uglavnom nista strasno
 
Top