Opel Astra 1.7 D , F ,, nece da upali-samo vergla

Opel Astra 1.7 D , F ,, nece da upali-samo vergla

Član
Pozdrav.Problem je taj sto auto nece da upali.Znaci nedavno sam sa posla krenuo kuci i nisam mogao upaliti i izverglao sam akomulator,prespojio me je kolega a u meduvremenu sam dosuo malo goriva i pokao upaliti i opet nije htjela.Kasnije sam skinuo filter od zraka i onda je upalila bez njega i tako sam otisao kuci,stavio akomulator da se puni i sve je bilo uredu.Jucer se citav dan vozilo auto i sve je bilo uredu,medutim kad sam jutros na posao krenuo sjedam i palim,upali,radi 2 minute i ugasi se .I vise nisam mogao da upalim , samo vergla vergla...
Znaci kad sam dosao sa posla pokusao sam opet , i upalila je na 3 sekunde i opet se ugasila i sad samo vergla i nece da upali.Znaci gledo sam grijace,dolazi im napon cak sam ih skido i svaki pojedinacno probo i rade.Gledo sam diznu na bospumpi koja otvara i zatvara dotok,skino je i probo na napon i isto i ona radi.Stvarno ne znam do cega je , sve sto sam znao probo sam.Mislim da gorivo ne dolazi u motor a sad razlog ne znam.
HE4sGdZ.jpg

To je ta dizna na bospumpi,koja kako sam mogao da vidim funkcionise. ( plava boja , crvena zice ide sa nje)

x00TwsW.jpg

Sumnjam na ovaj dio .Posto ova astra nema posebnu pumpu za gorivo,preko ovog djela gdje se ujedno nalazi i filter goriva dolazi gurivo,i isto tako ovo na vrhu je provrat sa dizni.Kako sam mogao da vidim,kada sam izvadio onu tanku sipku iz filtera za gorivo bila je suha sto znaci da ne dolazi gorivo ? . probavao sam da izbacim ovaj dek i da direktno spojim + i - ali nista se ne događa.
Znaci ne znam sta da radim,ako neko zna pomozite i ujedno hvala na citanju.

nbMMvD2.jpg


A to je ta lijena mrcina . Pozz:(


I zaboravio sam napisati,prije mozda 2 mjeseca svi filteri zamjenjeni , ukljucujuci i ulje u motoru.I u zadnje vrijeme primjetio sam da mi je rezervoar prokapao,kapa cim ima vise od 10 litara.Reko da ne ulazi zrak pa stvara kakve probleme ?
 
Poslednja izmena:
Član
spoji na infuziju i probaj upaliti ako upali onda prati dalje gdje je problem u crijevima filterima i jesi li probo dovesti direkt struju sa akumulatora na el diznu??
 
Član
Odvrni sve 4 cijevi koje idu sa bos pumpe na dizne, i verglaj mozda je povuko zraka pa da izbaci-
 
Ko sto ti je kolega vec rekao spoji tu diznu direkt na akuu ako upali i bude radila kako treba onda tibje problem na ulosku od brave ;)
A ako sumnjas u sami dotok goriva spoji ga na cucu
P.S da napomenem kada spojis diznu direkt na akuu samo znaj da auto nes moc ugasit bez odkacanja te dizne s akuu-a
 
Član
Odvrto sve 4 dizne i na njima ide gorivo ali skroz slab mlaz , spajo diznu na direktno i ona se upali, odnosno skljocne u njoj i tako stoji dok ne skinem + sa nje ali i dalje se nista ne desava odnosno nece da upali ,a vec sam gore naveo da sam isprobo radil ... evo bas sam sa "cucom" probo i nista se ne desava , izgleda da je problem u bos pumpi :arghh: , a i gore gdje mi dode filter od goriva na onom jednom đeku nema nikako napona, sad ne znam bil dosao napon kad bi se auto upalilo ..... , zvao sam majstora , danas ide pa valjda me nece puno zavaliti:droid:
 
Član
ako imas wd ili jos bolje start sprej prsces u usisnu granu dok neko pali da znas jeli bos pumpa ili je motor
 
Član
Vozio majstoru i nije mogao rjesiti problem . Malo sam ohladio glavu i poceo opet preturati po motoru . Spojio sam na infuziju i odvrtno jednu po jednu diznu i verglo da izbaci zrak. Onda sam je odslepo na neko brdo i iso sam na sve , cak sam mislio da je prezubila , ali eto upalila je znaci na infuziju i fino radila . Spojim na direktni dovod i ugasi se . Problem sam otkrio u filteru goriva koji sam platio 5 km kad sam radio mali servis :) , kupio novi filter , nasuo gorivo i upalilo auto :) :)
Imam osjecaj da sam malo na vuci dobio , i da se zahvalim momcima sa gornjih postova sto su rekli sta treba uraditi .

pozz
 
Top