Oldschool limited

Oldschool limited

Šta je s ovim Džejmsom, nekako ostario, ili mi se čini !! :D

A s obzirom da je ovih dana ponovo aktualan Fordov sportski odjel , evo mali podsjetnik šta su pravili u prošlom stoljeću :)


evo još nešto :)

 
Poslednja izmena:
Brochure%20Brabus%20W123_01.jpg

Brochure%20Brabus%20W123_02.jpg

Brochure%20Brabus%20W123_03.jpg

Brochure%20Brabus%20W123_04.jpg
 
Član
LOTEC

Njemačka firma koja je osnovana početkom 1960ih, a primarno su se bavili konstruiranjem automobila za utrke.
1980ih njihova djelatnost je proširena na tuning Mercedesa, a u ponudi su imali sve, od tuninga motora i mehanike, preko specijalne luksuzne ili sportske opreme u kabini, do izrade vanjskih dijelova karoserije, spojlera itd...
Konstruirali su čak i svoj vlastiti proizvod, C1000, poslije njega Sirius, superautomobil sa V8 biturbo motorom od 1000KS, po specijalnoj narudžbi za UAE. (ima nešto o njemu u temi, ali ga je lako naći i na Google-u) :D

Po pitanju dorade motora, tu su najsličniji firmi Koenig čiji se rad bazira na guranju turbo punjača u Jaguare, Mercedese ili Ferrarije.

Lotec je to radio samo sa Mercedesima, a jedan od njih je i ovaj w124 Coupe.

Baza je CE 300 24v (godina proizvodnje 1992.) a konačni proizvod (koji se vidi na slikama) je zvijer od 360 turbo konja. Iako je cijeli automobil prerađen, vrijedi spomenuti automatik od 5 brzina i kočnice od E60 AMG, a ostali detalji se mogu vidjeti na slikama.

ps. Sada je u oglasima po cijeni od sitnih 79000 €, prešao samo 48000km, a po reg. tablicama bi se dalo zaključiti da se nalazi u Rumunjskoj, iako ga prodaje njemačka firma. :)


jtrjtrs.jpg

skzdtzktsk.jpg

szldtlstlz.jpg

szlkss.jpg

dzudzud.jpg

tzlodtzlsl.jpg

dtuudtudt.jpg

tszlstzsl.jpg

dzizdidi.jpg

lstxzldtuldl.jpg

Mercedes je ludilo živo, limited 1/1 :jawdrop:
posebno mi sviđa gepek i sjedišta :D to da sjedeš i da se igraš sa njima po cijeli dan ko dijete
 
Meni je Evolution 1, iako je svaka serija posebna i međusobno su bitno različiti (od 2.3-16 do EVO2) ovaj je nekako najbliži DTM izgledu ali opet decentan i manje nametljiv od EVO2. :)

MercedesBenz_190e%20evolution1.jpg
 
Top