Oldschool limited

Oldschool limited

Član
Gledao sam većinu testova na tom You Tube kanalu , šteta samo što nema prevoda sa ovog (za većinu) nerazumljivog holandskog.
A kad vidim potrošnju Audia , sjetim se jedne kafanske priče od neki dan.
Sto do mene momka ubijeđuju što je kupio to auto (BMW 330i), u fazonu šta će ti to , to puno troši , a njegov odgovor je bio , da poslije Audia turbo petaka kojeg je imao (Audi 200 turbo quattro) ništa ne može puno trošiti :D
 
DODGE Shelby Charger (1983.-1987.) cca 20000 komada.

Riječ je o nesvakidašnjem automobilu - ako gledamo američke standarde i automobile koje su proizvodili 70ih i 80ih godina.
Prednji pogon, ručni mjenjač, samo 4 cilindra i turbo.




1987shelby.jpg
 
Član
muscle cars 80-tih godina, ako ikako zasluzuju da nose taj naziv, su po meni medju najruznijim automobilima, izuzev Camara, Corvette i mozda jos pokojeg
kakvo svetogrdje originalnog Chargera
 
Član
sto se tice Callawaya, moze jedna dvica za ponijeti :) offtopic ali ne mogu odoljeti
2a.jpg
 
Član
Ni Corvette tada nije bila nešto posebno, osim ekstremnih Callaway prerada krajem 80ih :)
Pa nije ni ZR-1 za baciti , posebno kad se zna ko je imao prste u njenom razvoju a generalno , C4 linija Corvette mi igleda najmoćnije (najkorvetastije:D) sem onog bljak interijera , kojeg , budimo realni , još uvijek nisu riješili.
 
ZR1 je zvjerka (Lotus vamo tamo tako nešto :D) ali nisam je htio spominjati u kontekstu 80ih, s obzirom da je tek od 1990 u ponudi :)

p.s. isti mjenjač u Lotus Omegi i Corvetti ZR1 :)
 
Top