OEM xenon na bmw 1 facelift ?

OEM xenon na bmw 1 facelift ?

Legend
Prijatelj ima bmw 1, 2013 god, htio bi da uzme orginalne xenon farove sa prstenovima.. Eh sad sta me interesuje jeste kakva je procedura kod ovih novih auta. prije svega interesuje me jesu li isti dzekovi, na koji nacin se kopcaju prstenovi u odnosu na standardno dnevno kao kod njega, kakva je procedura sa fabrickm xenonima, balastima, opet dzekovima, softwerom, hoce li radit zakretanje u krivinama, je li to svaki model sa xenonima posjeduje (sta je sa ovima sto nisu imali fabricki xenon) i tako ?

Ako je neko upoznat sa ovom tematikom, da mi objasni.. je li samo plug&play ili ima dosta toga za odradit pored samo farova..

Btw bmw je 118d ima solidnu opremu, uzeo ga je na akciji tako da niej uspio uganjat model sa xenonima i prstenovima, a velika mu je zelja..
 
Član
ne vjerujem da se iko ovde konkretno s tim susretao, kod starijih auta pasu tako dzekovi, i moras na dijagnostici ukljucit xenon, al taj je 2013 godiste a znas i sam kako koje auto ilazi sve je komplikovanije.
on sad jel tako ima prstenove u zutoj boji , a nema sociva nigdje u faru ?
 
Legend
Znam da je komplikovano, zato i kazem..

On nema sad socivo ni perace, a mislim da mu dnevno svijetlo nije u obliku kruga uopste nego ono "standardno" nisam ga doduse zagledao pa ne znam sad tacno kako ide kod tih bmwa..
 
Član
ma ligin mu broj posalji i nek bude sretan. Nek mu liga ubaci socivo, angel eyes, automatsku nivelaciju, i xenon.
 
Legend
update, momak je navodno isao u bmwov servis (turska-ankara) oni su mu navodno rekli da xenon ide samo na benzin modele sto meni opet nije jasno, doduse ovdje kod njih je sve drukcije pa me nista ne iznenadjuje..
 
Član
Ja sam se raspitivao za svoj Pežo, bar je za njega komplikovano užasno a 2006 godina, vjerovatno je za BMW još gore. Meni bi trebala i posebna instalacija koja je 1000km, pa novi farovi, perači, senzori za nivelaciju koji idu i na prednji i na zadnji dio auta, i plus mi rekoše da oni to ne rade jer je previše komplikovano.
 
Legend
Da, pretpostavio sam da je komplikovano, eh sad je samo pitanje da li modeli bez xenona imaju vec spremnu instalaciju za to, recimo senzor nivelacije vec postavljen, ili se mora sve nanovo postavljat, ako je tako onda je belaj..
 
Član
Ja čisto sumnjam, kod mene npr. nema ništa, a ako vidiš u garaži ovdje na forumu, ima mi auto baš jaku opremu. E sad, BMW je ipak veća klasa, pa možda i postoji šansa. Najbolje uzeti broj šasije i provjeriti, ali daj Bože da ima bilo kakvu pripremu.
 
Legend
ma znam da ima, nego kontam posto u turskoj gotovo 80% putnckih automobila su benzinci, a ko uzme dizela obicno je to bazna oprema jer je dizel skuplji u startu i to po 20 000 lira (cca 17-18 000 maraka) pa zbog toga..
 
Top